Çağlayan'dan esnafa müjdeli haber

Çağlayan'dan esnafa müjdeli haber.6552
  • Giriş : 22.06.2008 / 13:20:00

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, esnaf ve sanatkarlara sıfır faizli ve 18-24 ay vadeli işletme kredisi kullandıracaklarını bu konudaki müjdenin önümüzdeki günlerde açıklanacağını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adıyaman'da bulunan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısı ile Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği hizmet binasının açılışına katıldı.

Çağlayan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'de istikrara duyulan ihtiyaca vurgu yaptı.

2007 yılının başlarında Türkiye'de bazı kesimlerin dedikodu üreterek, "AK Parti seçime gitmez. Gitse de birinci parti seçilemez. Seçilse de onların hükümet olmasına izin verilmez. İhtilal yapılır" diyerek, Türk Silahlı Kuvvetlerini politikaya alet ettiklerini anlatan Çağlayan, "Türkiye'de istikrarsızlık yaşanıyorsa, yaşatılıyorsa ilk tokadı esnaf yiyor. Bu işten ülke zarar görüyor. Biz bundan memnun değiliz" dedi.

Merkez Bankasının faiz politikalarını da eleştiren Çağlayan, geçtiğimiz yıl bir çok ülkede ciddi manada faiz indirimlerine gidildiğini ancak Merkez Bankası'nın bu konuda gerekli adımı atmadığını söyledi. Çağlayan, "Faizleri düşürme yetkisi Merkez Bankası'na ait. Merkez Bankası faiz ve fiyat istikrarı konusunda söz sahibi. Biz bu konuda bir şey yapamıyoruz. Eğer Merkez Bankası geçtiğimiz yıl zamanında gerekli adımları atsaydı. Faizleri düşürme konusunda inat etmeseydi esnafımız sanatkarımız, iş adamlarımız şimdi çok daha rahat olacaktı. Merkez Bankasının olumsuz politikaları yüzünden, biz yüzde 23'le faiz almış olmamıza rağmen, esnaf ve sanatkarımıza yüzde 13'le kredi kullandırıyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious