Cahit Zarifoğlu hatimle anılıyor

Cahit Zarifoğlu hatimle anılıyor.8116
  • Giriş : 05.06.2009 / 10:46:00

Ünlü şair Cahit Zarifoğlu, 07 Haziran 1987'de vefat etti; ölüm yıl dönümlerinde edebiyat çevrelerinde en çok anılan sanatçılarımızdandır. Bu yıl Cahit Zarifoğlu Kur'an-ı Kerim hatmiyle anılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eyüp Sultan Kültür Merkezi, Cahit Zarifoğlu için Kur'an-ı Kerim hatmi organize etti. Sanatçıları hatimle anma etkinliğinin yaygınlaşmasını amaçlayan Eyüp Sultan Kültür Merkezi, ilk adımı Cahit Zarifoğlu'na hatim okutarak attı.

Öncülüğünü Mustafa Yürekli, Mustafa Çınar ve Yunus Güngör'ün yaptığı Cahit Zarifoğlu'nu Kur'an-ı Kerim'le anma etkinliği edebiyat çevrelerinde de büyük ilgi gördü. Etkinlikle ilgili olarak Mustafa Yürekli, “Anma toplantıları düzenlemek, hayırla yad etmek de değerli etkinlikler. Tarihi kişiliklerin iyi insan olduklarına tanıklık etme anlamına gelecek her türlü etkinliği destekleriz. Fakat kültürümüzde, ölüleri Kur'an-ı Kerim okuyarak ve sevabını bağışlayarak yad etmek de var. Büyük ihtimalle, Cahit Zarifoğlu'nun ailesi ve yakın çevresi bunu gerçekleştiriyordur. Hatimle, en azından Yasin-i Şerif okunarak anma etkinliğinin kültür sanat çevrelerinde de yaygınlık kazanmasını diliyoruz. Cahit Zarifoğlu, şiirimizin büyük isimlerinden. Her kuşağın elinde dolaşan eserleri, dileriz, Cahit Zarifoğlu'nun “sadaka-i cariye”si olur. Sanatçılar, amel defterini açık tutmak için eser verir. Milletimizin Cahit Zarifoğlu'na olan gönül borcunu, Kur'an-ı Kerim hatmiyle anarak ödeyelim istedik.” dedi.

Eyüp Sultan Kültür Sanat Merkezi'nin organize ettiği Cahit Zarifoğlu'na okunan Kur'an-ı Kerim' okuyarak anma etkinliği, 7 Haziran Pazar 2009 günü Eyüp Camii'nde yapılacak hatim duasıyla gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*