Çakallar köye saldırdı: 100 yaralı

  • Giriş : 27.06.2007 / 15:07:00

Çakal en az 100 kişinin yaralanmasına, 150 kişinin de evlerini terketmesine neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hindistan'ın merkezindeki Bihar eyaletinde bir köye giren vahşi çakal en az 100 kişinin yaralanmasına, 150 kişinin de evlerini terketmesine neden oldu.

Hindu IANS ajansı, Gopalganj köyüne giren aç çakalın iki gün boyunca 100'den fazla kişiyi ısırdığını ve bölgede paniğe sebep olduğunu bildirdi. Ajansa açıklamalarda bulunan bir yetkili, "Çılgın bir hayvan, Gopalganj olmak üzere pek çok köyde kaosa neden oldu. 48 saat içinde 100'den fazla kişi yaralandı. Isırılanların çoğunu kadın ve çocuklar oluşturuyor. İnsanlar panik içinde köyleri boşaltıyor" dedi.

Yaralıların yakınlardaki hastanelere kaldırıldığını kaydeden yetkili, kuduz aşısının bölgede az olmasından dolayı sıkıntı çektiklerini belirterek, hükümetten yardım istedi. Bihar'da bir hastanede cerrahlık yapan Krishna Murari Prasad, "Gopalganj'da yaşayan insanlar ağaçları kestikleri ve hayvanların yaşama alanlarını yok ettikleri için çakalların gazabına uğradı. Yaralıların çoğu ellerinden ve bacaklarından ısırılmış, çoğu kaçamamış ve şaşkınlıktan bakakalmış" diye konuştu.

Bölgeden gelen haberlerde, 6 köye saldıran çakal sayısı hakkında çelişkili ifadeler yer alıyor. Bazı köylüler sadece bir çakalın insanlara saldırdığını belirtirken, yetkililer çakal sürüsü olabileceğini vurguluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious