Çakar: "Yazık oldu"

  • Giriş : 09.04.2008 / 08:30:00

Spor yazarı Ahmet Çakar, dün akşam oynanan Fenerbahçe Chelsea maçını yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yazısına "Skora hiç bakmayın. Chelsea, Fenerbahçe'den daha iyi oynamadı ve kazanmayı hak etmedi" diye başlayan Ahmet Çakar'ın yazının tamamı;

Yazık oldu

Skora hiç bakmayın. Chelsea, Fenerbahçe'den daha iyi oynamadı ve kazanmayı hak etmedi. Aslında herşeyi bozan Chelsea'nin neredeyse 90 dakika önde oynamasıydı. Bir yan topta Ballack'ın kalitesinden kaynaklanan kafa golü olmasa ve de Chelsea maça galip başlamasa dün gece asla bittiği gibi olmazdı. Hele hele son yarım saat var ki, Fenerbahçe, Chelsea'yi bayılttı. Avram Grant'e bakıyoruz, dudaklarını yiyor. Tüm Chelsea taraftarında derin bir kaygı hakim. Ballack dışında ruhen direnebilecek bir Chelseali kalmamış. İşte bu dakikalar yani "Fenerbahçe'nin golü ha geldi ha geliyor" dediğimiz dakikalarda iki pozisyon oldu. Bazen üçüncü kaleciler maç kurtarır. Hilario da Gökhan ve Kazım'ın şutlarında yaptığı kurtarışlarla takımını yarı finale taşıdı. Bizi şaşırtan Fenerbahçe'nin bu yukarıda bahsettiğimiz iki şut dışında tek bir pozisyon bulamayışı oldu. Aslında buna pek de şaşırmamak lazım.

ZİCO HER YOLU DENEDİ
Chelsea her ne kadar İstanbul'da iki gol yemiş olsa da, halen Avrupa'nın en iyi takım savunmasına sahip ekiplerinin başında geliyor. Zico, Semih'i denedi, olmadı. Kezman'ı denedi, olmadı. Kanatları denemeye çalıştı, olmadı. Ama işte dedik ya, o iki şuttan hele Gökhan'ınki gol olsa Fenerbahçe koskoca Chelsea'yi Londra'da elemişti. Üstelik Chelsea'ye bakıyoruz, Drogba'nın bir iki cılız şutu dışında hiçbir pozisyonu yok. Ama işte o kahredici Ballack'ın kafası hem oyundaki taktiksel dengeyi bozdu hem de turu getirdi.
Fenerbahçe, uluslararası alanda görevini fazlasıyla yerine getirmiştir. Üstelik marka değeri öylesine yükselmiştir ki, Çin'den Kanada'ya, İran'dan Meksika'ya kadar herkes Fenerbahçe'yi tanıyor. Üzerine her yıl biraz daha koyarak Şampiyonlar Ligi'nde bu noktaya kadar geldiler. Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde çok daha iyi noktalara gelebileceğinden eminim. Herşey için hem tebrikler hem de teşekkürler Fenerbahçe. Ama bir üzüntümüz var ki, Fenerbahçe'nin dün geceki eleniş biçimi. İnanın bana elenmeyi hiç mi hiç hak etmediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious