Çakıcı neden vazgeçti?

  • Giriş : 04.10.2007 / 13:36:00

Organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı, boyun ve göğüs ağrısı şikayetlerinin tedavisi için Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi'nden alınan randevusunu iptal ettirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde boyun ve göğüs ağrıları şikayeti nedeniyle tedavi gören ve mahkum koğuşu olmadığı için Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Alaattin Çakıcı, dün Cezaevi Savcılığına dilekçe vererek hastanedeki randevusuna gitmeyeceğini bildirdi.

Kocaeli F Tipi 1 No'lu Cezaevi'nde tutuklu bulunan Alaattin Çakıcı'nın bu talebi üzerine, Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki bugünkü randevu iptal edildi.

28 Eylül 2007 tarihinde KOÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi gören Çakıcı'nın kronik kalp damar problemi yaşadığı, damarlarından birinin tıkalı olduğu, bu yüzden anjiyo olması gerektiği kaydedilmişti. Cumhuriyet Savcılığı'nın başvurusu üzerine Adalet Bakanlığı, Çakıcı'nın 4 Ekim 2007'de Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülmesini uygun görmüştü.

Karagümrük Spor Kulübü Lokali baskını nedeniyle 14 yıl 9 ay 20 gün, Tevfik Nurullah Ağansoy'un Bebek'te öldürülmesiyle ilgili olarak da 18 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan Alaattin Çakıcı, sağlık sorunları nedeniyle Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nden bir süre önce Kocaeli F Tipi 1 No'lu Cezaevi'ne nakledilmiş, kalp damarlarının birinde tıkanıklık bulunan Çakıcı'nın tedavisinin Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılacağı bildirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious