Çakıcı'nın müebbet hapsi istendi

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Eski eşini öldürttüğü iddiasıyla yargılanan Alaattin Çakıcı'nın Bursa'daki yargılanmasında Cumhuriyet Savcısı, Çakıcı'nın müebbet hapsini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, sadece tutuklu sanık Alaattin Çakıcı'nın avukatı Muammer Demirtaş katıldı. Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasında, Çakıcı ile Kılıç arasında olaydan önce karşılıklı olarak çeşitli basın kuruluşlarında birbirleri hakkındaki beyanatları nedeniyle husumet olduğunu ve Çakıcı`nın yanında şoför olarak çalışan Abdurrahman Keskin`i telefonla arayarak, eski eşinin işini bitirmesini söylemesinin ardından olayın gerçekleştiğinin anlaşıldığını iddia etti. Keskin`i öldürme eylemini Alaattin Çakıcı`nın talimatıyla ve tasarlayarak işlediği, Çakıcı`nın da bu suça iştirak ettiğinin anlaşıldığının kaydedildiği mütaalaada, Çakıcı`nın ömür boyu hapsi istendi.

Çakıcı`nın avukatı Muammer Demirtaş, esas hakkındaki savunmayı hazırlamak için süre istedi. Demirtaş, ayrıca müvekkilinin son savunmasını yapmak istediğini belirtip, karar duruşmasına getirilmesini istedi. Mahkeme heyeti, 28 Kasım`da yapılacak olan karar duruşmasına Alaattin Çakıcı`nın getirilmesi için Çakıcı`nın tutuklu bulunduğu Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı`na yazı yazılmasına ve Çakıcı`nın bu suçtan tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious