Çakıcı'ya, 19 yıl, 2 ay hapis

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Alaaddin Çakıcı, Bursa'da eski eşi Uğur Kılıç'ın öldürülmesiyle ilgili azmettirici olarak yargılandığı davada 19 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karar duruşmasında Çakıcı'yı Kılıç'ın öldürülmesine azmettirmekten önce müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme daha sonra ağır tahriki dikkate alarak Çakıcı'nın cezasını 23 yıla indirdi, ardından Çakıcı'nın iyi halini gözönünde bulundurarak 19 yıl 2 aya indirdi.

Tekirdağ 2 nolu F tipi cezaevinde tutuklu bulunan Alaaddin Çakıcı, eski eşi Nuriye Uğur Kılıç'n 20 Ocak 1995 'de öldürülmesiyle ilgili olarak azmettirici olduğu iddiasıyla çıktığı Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne avukatları ve yakınlarıyla birlikte katıldı. Karar duruşmasında Çakıcı, "Benimle ilgili ön yargılı davranmayacağınıza inanıyorum. Olumlu ve olumsuz her türlü karara saygılıyım. Ama uluslararası anlaşmalara göre iade edildim. Bu nedenle yargılanmak istemiyorum. Sizi üzmek istemem sözlerim yanlış anlaşılmasın. Bugüne kadar hayatımda çok mahkemelere girdim, bazı mahkemelerde kürsünün arkasında 'Adalet Mülkün Temelidir' bazı mahkemelerde ise 'Adalet Devletin Temelidir' yazısı vardı. İddia makamı müebbet hapsimi istiyor. Devletin omurgasını kırmak istemiyorsanız, adaletli davranın ve yargılanmamı durdurun. Zaten af var. Afdan yararlanır tahliye olurum ama konu o değil. Önemli olan devletin kaburgasının kırılmamasıdır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious