Çakır, 'Şampiyonu hakemler belirlemesin'

  • Giriş : 07.03.2007 / 00:00:00

Cüneyt Çakır, şampiyonu belirleyenin hakemler değil, takımlar olmasını sağlamak gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakemlerin maçlarda hatalarının olabileceğini vurgulayan Cüneyt Çakır, "Maçın skoruna etki etmeyen, az hatayla maçı tamamlayan hakem başarılı hakemdir. Hakkımızda güzel şeyler söylendiği zaman motivasyonumuz üst seviyeye çıkıyor. Hatalı bir karar verdiğimizde, kişiliğimize bir eleştiri olmadığı sürece bunlar normal. Hatalarımızı gördükten sonra bunları düzeltmek için bir sonraki müsabakada elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

"Bu ligin parçası olduğum için gurur duyuyorum" diyen Çakır, "Ligimiz kalitesiz değil. Hatta bence geçmiş dönemlere göre daha kaliteli maçlar görüyorum. Günümüz futbolunda mücadele edenin, çalışanın kazandığı bir lig oldu. Bu ligin bir parçası olduğum için gurur duyuyorum. Bizim için ligimizde kimin şampiyon olduğu değil, şampiyonluk mücadelesinde bizim yöneteceğimiz maçlardan en az hata ile ayrılmak, izleyenlere keyif vermek" şeklinde konuştu.

Çakır, bir hakemin, sahaya çıktığı zaman oyun kurallarını uygulayan, her iki tarafa da eşit davranarak en az hatayla maçı tamamlayan kişi olduğunu da vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Maçlardan sonra hakkınızda güzel şeyler söylendiğinde oluşan bu moral motivasyon yönettiğiniz müsabakada size olumlu katkı sağlar. Akşam eve geldiğimiz zaman dikkatli bir şekilde programları izliyoruz. Hatalı kararlar verdiğinizde kişiliğinize yönelik eleştiri olmadığı sürece bizleri rahatsız etmez. Biz zaten Merkez Hakem Kurulu ile bu hatalarımızın eleştirisini yapıyoruz. Eleştiriler bizi rahatsız etmiyor. Gördüğümüzde bir sonraki müsabakada elimizden geleni yapıyoruz."

Hakem Fırat Aydınus ise hakkında yazılan olumsuz şeyleri, yazan insanların niyetlerine bakarak yorumladığını belirterek, “Ben kendimden ve bana güvenenlerden sorumluyum. O bakımdan müsterihim” dedi.

Hakem Vedat Yüksel de kendilerini ligin 19. takımı olarak gördüğünü dile getirerek, “Hedefimiz başarılı olup bu ligi şampiyon olarak bitirmektir” ifadesini kullandı.

MEHMET GÜVEN'E ANTRENÖRÜNDEN DESTEK

Beşiktaş ile Galatasaray arasında geçtiğimiz hafta sonunda oynanan karşılaşmada topu elle oynayarak penaltıya neden olan Galatasaraylı futbolcu Mehmet Güven'e alt yapı antrenöründen destek geldi.

Toplantıya katılan Galatasaray Alt Yapı Antrenörü Zafer Koç, Mehmet Güven'in bir hata yaptığını kaydederek, "Ama Mehmet Güven bir çok yabancı oyuncu kadar yeteneklidir. Yabancı oyuncuların yaptığı her türlü hata bu kadar büyütülmüyor. Onlara biraz sabır gösterip, hata yaptıklarında hemen takımdan kesmek yerine 3-5 maç üst üste oynatabilirsek, çok daha fazla genç oyuncuyu A takıma yükseltebiliriz" dedi.

Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Üzülmez, işini sevdiğini ve saygı duyduğunu vurgulayarak, "Başarım çok çalışmamdan kaynaklanıyor. Kaptan olarak genç arkadaşlara hem saha içinde hem saha dışında örnek olmaya çalışıyorum. 2 hedefim vardı. Hep ilk 11'de sahaya çıkmak ve futbolu bu büyük camiada bırakmak. İlkini başardım. İkincisi de inşallah kısmet olur" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious