Çakır: Siyasi partileri halk kapatır

Çakır: Siyasi partileri halk kapatır.60399
  • Giriş : 19.03.2008 / 21:31:00

MÜSİAD Ankara Şubesi üyesi işadamları, Almanya Sosyal Demokrat Partisi'nden AB Parlamentosu aday adayı olan Mustafa Yüce'ye destek amacıyla İlci Otel'de yemekte biraraya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi Başkanı Hüdaverdi Çakır, ''Halkın değerleriyle ters düşen siyasi partileri halk kapatır. Başka bir merci, kuruluş, kurum halkın ve milletin önüne geçemez'' dedi.

MÜSİAD Ankara Şubesi Başkanı Çakır, burada yaptığı konuşmada, Mustafa Yüce'yi desteklediklerini söyledi.

Siyasetin zorlu bir yol olduğunu, ciddi çalışma ve organizasyon gerektirdiğini anlatan Çakır, bu konuda halka inmenin, onları dinlemenin ve anlamanın önemini vurguladı.
Çakır, şöyle konuştu:
''Kim halka iner, kim halkıyla bütünleşir, kim halkının dertlerini dert edinir, dünyada, ülkemizde ve Almanya'da o siyasi parti yükselir. Ama bu ilişkileri kuramayanların da halk sandıkta cezasını verir. Türkiye'de ve dünyada olduğu gibi siyasi partileri ayakta tutan, halkın değerlerine gösterdiği saygıdır. Onlar siyasi partileri yüceltir ve açık tutar. Kim, halkının değerleriyle ters düşerse, halkın değerleriyle ters düşen siyasi partileri de halk kapatır. Başka bir merci, kuruluş, kurum halkın ve milletin önüne geçemez.''
Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Genel Başkan Yardımcısı ve Hessen Milletvekili Jürgen Walter de politikacıların yabancı ülke insanlarına açık olması gerektiğini söyledi.
Partisinin Almanya'daki Türk vatandaşlarına en çok hak tanıyan parti olduğunu, Türkiye'nin AB üyeliğini de desteklediğini anlatan Walter, ''Mustafa Yüce etkin bir üyemiz. Partimiz adına AB Parlamentosu üyesi olması için çalışıyoruz'' diye konuştu.

Mustafa Yüce de ailesinin 40 yıl önce Almanya'ya gittiğini, ailenin her zaman ''bir gün döneceğiz'' dediğini, ancak bunun gerçekleşmediğini anlattı.

Türkiye'yi çok sevdiklerini vurgulayan Yüce, ''Ne kadar sevsek de artık biz oralıyız. Ancak toplumda gereken yeri henüz alamadık. Bunları aşmamız gerekiyor. Birinin yola çıkması gerekiyordu. Başarırım veya başaramam ama ben yola çıktım'' dedi.

Yüce, çıktığı bu yolda kendisine destek veren MÜSİAD'a teşekkür etti.
Yemeğe, MÜSİAD üyelerinin yanısıra kimi milletvekilleri de katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious