Çakmakla oyun ölüm getirdi

  • Giriş : 13.04.2007 / 00:00:00

Anne, 3 çocuğunu evde bırakıp bakkala gitti. Çocuklar çakmakla oynadı. Perde tutuştu. Alevler evi sardı. 2 çocuk feci şekilde yanarak öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

12 yaşındaki ablaları güçlükle kurtarıldı

İstanbul Sultanbeyli'de oturan Kezban Kaçmazoğlu dün sabah, 3 çocuğunu evde bırakıp ekmek almaya bakkala gitti. Bu sırada, iki katlı evin üst katında yangın çıktı. İlk müdahaleyi, alevleri gören çevredeki komşular yaptı. Vatandaşlar, evde bulunan 12 yaşındaki Kübra'yı kurtararak dışarı çıkardılar. Ancak, alevlerin arasında kalan 2 yaşındaki Aslıhan ile 5 yaşındaki Emirhan'a ulaşamadılar. Sultanbeyli İtfaiyesi'nin yangını söndürmesinin ardından eve giren ekipler, iki kardeşin cesetlerine ulaştılar.

YORGANLA SAKLANMIŞ

Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı, inceleme sırasında yerde bir çakmak bulduklarını, muhtemelen yangının çocukların çakmakla oynarken perdenin tutuşması sonucu başladığını bildirdi. Yangına müdahale eden vatandaşlardan biri "Alttan demir kapıyı kırdık. İçeri girip yukarıya çıktık. Kübra paniğe kapılmış, yorganı başına geçirmişti. Bizim diğer çocukların içeride olduğundan haberimiz yoktu. Kübra'yı dışarı çıkardık" dedi.

ANNE KRİZ GEÇİRDİ

Bu arada, bakkaldan dönen ve evinin yandıgını öğrenen anne Kezban Kaçmazoğlu, sinir krizleri geçirdi. Kezban Kaçmazoğlu, çocuklarının zarar göreceğine ilişkin bir rüya gördüğünü anlatarak, "Ekmek almak için gitmiştim. Böyle olacağını nasıl bilebilirdim?" diyerek gözyaşı döktü. Kaçmazoğlu Ailesi'nin 13 yaşındaki Muhammet ile 6 yaşındaki Cengiz adlı diğer çocuklarının yangın sırasında oyun oynamak için sokakta oldukları, TIR sürücüsü olan baba Ömer Kaçmazoğlu'nun ise şehir dışında görevde bulunduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious