Çaktırmadan 1000 TL'lik kıyak!

Çaktırmadan 1000 TL'lik kıyak! .11426
  • Giriş : 10.06.2009 / 22:57:00

Gelir Meclis Genel Kurulunda görüşülen kanun tasarısı, tasarıyı kaleme alanlara öyle bir zam getiriyor ki şaşıracaksınız!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gelir Meclis Genel Kurulunda görüşülmekte olan "Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı" Meclis uzmanlarının maaşlarını uçuracak!

Kamu kurumlarının kendi personeline ek ödeme vermesi uygulamasına devam ediliyor. Bunun son örneği Meclis uzman ve uzman yardımcıları için yaşanacak.

Gelir Meclis Genel Kurulunda görüşülmekte olan "Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı"nın 41. maddesinin 4. fıkrasının bugün kabul edilmesi halinde Meclis uzmanlarının maaşı 4500 TL'ye çıkacak.

Aslında TBMM kadro karşılığı sözleşmeli personeli özel hizmet tazminatı hususunda, Başbakanlıktaki emsali personeli geçememekte. Son tasarıda ise
söz konusu bu sınırlama kaldırılmaktadır. Bu hususa ilişkin hüküm, Meclis Plan Bütçe alt komisyonunda verilen önergenin kabul edilmesi ile birlikte hükümetin sunmuş olduğu tasarıya eklenmiştir.

Genel Kurulun, Plan ve Bütçe Komisyonunun kabul ettiği metnin 41. maddesinin 4. fıkrasında yer alan "13/10/1983 tarihli ve 2919 sayılı Kanunun ek 2. maddesinin dördüncü fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır" hükmünü kabul etmesi halinde, Meclis uzmanlarından 1 ve 2. derecede yer alanların maaşı net olarak 962 TL, 3-7 derecelerde bulunan uzmaların maaşları 988 TL, uzman yardımcılarının maaşı ise 901 TL artacaktır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*