Çaldığı atları kesip dükkanında satmış

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

IĞDIR'da evinin bahçesinde çaldığı öne sürülen atları kesip Ruspazarı'ndaki dükkanında sattığı belirlenen kasap 40 yaşındaki Mehmet Akar jandarma tarafından gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İki gün önce atı çalınan Tuzluca İlçesi Alçalı Köyü'nde oturan 45 yaşındaki Mahmut Güner, jandarmaya başvurdu. İhbar üzerine araştırma yapan jandarma ekipleri, atın kasap Mehmet Akar tarafından çalındığını tespit etti. 4 çocuk babası Mehmet Akar'ın, Iğdır kent merkezindeki 7 Kasım Mahallesi Gül Sokak'ta bulunan evine giden jandarma ekipleri içerde arama yapmak istediklerini söyledi. Ancak Akar, “Arama izniniz yok bahçeme giremezsiniz” diyerek jandarma ekibine engel oldu.

Savcılıktan alınan izin belgesiyle Akar'ın bahçesine giren jandarma, bahçedeki eski bir evin küçük mezbahaneye dönüştürüldüğünü ve içinde kesik at başları, deri ve kemiklere rastladı. Bu küçük mezbahanede bir çok atın kesilerek Akar'ın kasap dükkanında satışa sunulduğunu ortaya çıkaran jandarma, kesilmek üzere bahçede bekletilen 3 at ile kesilmiş at etlerine el koydu.

Olay yerine gelen polis, zabıta ve Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri Akar'ın kasap dükkanını mühürleyerek yasal işlem başlattı. Kesilen at etleri ise zabıta tarafından çöp arabasına yüklenerek veteriner kontrolünde imha edilemek üzere götürüldü. Gözaltına alınan Akar, Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Akar'ın ifadesinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Jandarmanın bilgi vermesi üzerine olay yerine gelen Mahmut Güner, çalınan atının kesilmiş olduğunu görünce ağlamamak için kendini zor tuttu. Güner, “İki gün önce atım çalınınca güvenlik güçlerine bilgi verdim. Hırsızın yakalandığını duyunca sevindim. Ama atımın kesildiğini görünce hem üzüldüm, hem de şoke oldum. Bu bir vahşet. Burada hem hayvan katliamı yapılmış hem de halka yıllarca at eti yedirilmiş” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious