Çaldıkları eşyalarla ev donatmışlar

  • Giriş : 05.03.2007 / 00:00:00

Bursa'da kendilerini üniversite öğrencisi gibi tanıtıp kiralıkları evi, çaldıkları eşyalarla donatan 7 genç, polis tarafından yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Merkez Osmangazi İlçesi sınırları içinde hırsızlık olaylarının artması üzerine geniş çaplı araştırma başlatan polis, Maksem Mahallesi'ndeki bir evin, hırsızlık zanlıları tarafından kullanıldığını belirledi. Belirlenen evi izlemeye alan polis, evden çıkan zanlıları, hırsızlık amacıyla bir evin bahçesinden içeriye girerken, gözaltına aldı.

Gözaltına alınan Muharrem A. (21), Rasim D. (22), Bekir D. (24), Eyüp A. (20), Erdin K. (21), E.G. (18) ve S.H.’nin (16) kendilerini üniversite öğrencisi olarak tanıtıp kiraladıkları evde yapılan aramalarda ise 13 ayrı hızlık olayından elde edildiği belirlenen yaklaşık 50 bin YTL değerindeki eşya ele geçirildi.

Sorgulamaları yapılan zanlıların kullandıkları evde, bir evden kafesiyle birlikte çaldıkları muhabbet kuşuna bira içirdikleri belirlendi. Hırsızlık suçundan daha önceden de kayıtları bulunduğu belirlenen zanlılar, ‘teşekkül halinde hırsızlık’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious