Çaldıkları muhabbet kuşuna bira içirmişler

  • Giriş : 05.03.2007 / 00:00:00

Bursa'da, çaldıkları muhabbet kuşuna bira içirdiklerini itiraf eden 7 kişilik hırsızlık çetesi ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, çeşitli zamanlarda evlerin kapı kilitlerini kırarak hırsızlık olaylarına karışan 2'si çocuk 7 kişiyi takibe aldı.

Zanlıların hırsızlık için Maksem'de ev kiraladığını tesbit eden güvenlik güçleri evin yerini belirledikten sonra dışarıda hırsızları beklemeye başladı. Hırsızlıktan sabıkası bulunduğu tesbit edilen zanlılar, Muhammet A (20), Rasim D (21), Bekir D (23), Eyüp A (19), Erdinç K (18) ile çocuk yaştaki Eren G (17) ve Sinan H' (15) kiraladıkları evden dışarı çıktıkları sırada gözaltına alındı.

Zanlıların üst ve evlerinde yapalın aramalarda, bir miktar çeyrek altın, cumhuriyet altını, dolar, euro, cep telefonu, elektoronik eşyalar, tava gibi eşyaların yanı sıra bir de muhabbet kuşu ele geçirildi. Zanlıların muhabbet kuşunu, 26 Şubat'ta Ertuğrulgazi Mahallesi'nde oturan Ahmet Sevim'in evinden çaldıkları ve satmayı düşündükleri öğrenildi. Zanlıların, bira içerken kuşada bira verdiklerini söyledikleri belirtildi.

Zanlıların, Emniyetteki sorgularının ardından "örgüt kurmak ve teşekkül halinde hırsızlık" suçundan adliyeye sevkedileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious