Çalımbay hakemlerden dert yandı!

Çalımbay hakemlerden dert yandı!.11665
  • Giriş : 24.01.2009 / 18:58:00

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Gaziantepsor karşısından bir puan aldıkları için sevinçli olduklarını ancak hakemlerin yanlış davranış ve hataları yüzünden takımının canının yanmaya başladığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eskişehirspor ile Gaziantepspor arasında oynanan ve 1-1 ile sona eren maçın ardından açıklamalarda bulunan Çalımbay, ligin ikinci yarısına üç puanla başlamak istediklerini ancak bunu başaramadıklarını belirtti. Zaman zaman iyi zaman zaman kötü oynadıklarını dile getiren Çalımbay, buldukları pozisyonları ise değerlendiremediklerini kaydetti.

Lig'in uzun bir maraton olduğunu ve bir puanın bile önemli olduğunun altını çizen Çalımbay, "İyi bir takımla oynadık.Ama, pozisyonları değerlendirip gole çeviremedik. Bir puana razı olduk" dedi.

Hakemlere yönelik sert açıklamalarda bulunan Çalımbay, şöyle konuştu:

"Bir daha hakemlerle ilgili konuşmak dahi istemiyorum. İlk yarıda yapacakları bütün hataları yaptılar. Puanlarımızın çoğu gitti. Hala aynı şekilde devam ediyorlar. Hakemlerin davranışları ve yaptığı hatalar Eskişehirspor'un canını yakmaya başladı. Önceden uyarmıştık. Bugün yediğimiz golde hem maç bitmiş hem adamın eline çarpıyor. Her türlü şey var ama maalesef hakemler Eskişehir'i es geçiyorlar. Acaba biz hakemlere gerekli tepkiyi, cevabı veremiyor muyuz ? İkinci yarıda artık hata yapmayacaklarını düşünüyordum. Ama hiç güvenim kalmadı. Artık hakem hatalarıyla yaşamak zorundayız. Eskişehirspor bundan sonra hakem hatalarına alışık olacak demektir. Maçımızı ona göre oynayacağız. Bugün yapılan hakem hataları nedeniyle çok üzüldüm."

Oyuncularından çok üstün bir oyun beklediğini fakat bunu göremediğini dile getiren Çalımbay, artık bundan böyle önlerindeki maçlara bakacaklarını vurgulayarak," Kendi hatalarımız da oldu. Oyunun kaderini değiştirecek arkadaşlarımda istediğimiz tempoyu bulamadık. Önümüzde çok kritik maçlarımız var. Artık onları kazanmak zorundayız.'' şeklinde konuştu.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam ise Eskişehir deplasmanından puanla döndükleri için çok mutlu olduklarını kaydetti. Hedeflerinin lig'e iyi bir başlangıç yapmak olduğunu ve bu amaçla çıktıkları Eskişehirspor karşısından umduklarını aldıklarını dikkat çeken Sağlam, " Tam istediğimiz gibi bir oyun ortaya koyamadık. Pozisyonlara değerlendiremedik. Ama her şeye rağmen iyi bir maç oldu. Futbolcularıma bir puan için teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*