Çalımbay: Her şeyimizi ortaya koyacağız

Çalımbay: Her şeyimizi ortaya koyacağız.8030
  • Giriş : 23.04.2009 / 15:35:00

Eskişehirspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, 26 Nisan'da yapılacak Beşiktaş maçıyla ilgili olarak, ''Her şeyimizi ortaya koyarak Beşiktaş maçından iyi bir sonuçla ayrılacağız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Eskişehirspor basın sözcüsü Rıza Zeydan ile tesislerde basın toplantısı düzenleyen Çalımbay, ligin sonuna doğru telafisi olmayan maçlar yapıldığını belirterek, adeta final havasında olan her maça kazanmak için çıktıklarını kaydetti.

İkinci yarıda oynanan oyundan, mücadeleden ve takımdan çok memnun olduğunu ifade eden Çalımbay, şöyle konuştu:

''Bireysel basit hatalarla puanlar kaybettik. En büyük sıkıntımız hakem hataları. Çok puan kaybettik. Çok zor durumda kaldık. Mağdur edildik. Tüm olumsuzluklara rağmen kendimizi bırakmadık, sonuna kadar mücadele ettik. Her şey kendi elimizde. Ligde 6 kritik maç yapacağız. Bunları kazanabilecek güçteyiz.

Eskişehirspor'un maddi ve manevi desteğe çok ihtiyacı var. Gördüğüm kadarıyla maalesef istenen destek yok. Sadece muhteşem taraftarın desteği var. Destek olmaması bizim için üzücü bir durum.''

Çalımbay, Eskişehirspor camiasının bulunduğu yerin kıymetini bilmesi gerektiğini belirterek, 12 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkan Eskişehirspor'un her açıdan kenetlenmesi gerektiğini bildirdi.

Birlik ve beraberliğe çok ihtiyaç olduğunu anlatan Çalımbay, ''Takımdan, oyunculardan ve yönetimden çok memnunum. Takım olarak çok zorları başardık. Türkiye'de en çok hakem hatasına maruz kalan takımız. Buna rağmen hiç bir zaman ligden kopmadık, pes etmedik'' dedi.

-''BATUHAN VE EMRE ÖZKAN KADRODA YOK''-

Çalımbay, Beşiktaş maçının çok önemli ve kritik olduğunu belirterek, Eskişehirspor ve Beşiktaş açısından çok zor bir maç olacağını bildirdi.

İki takımın da şiddetle puana ihtiyacı olduğunu kaydeden Çalımbay, şöyle devam etti:

''Biz takım olarak maça hazırız. Beşiktaş iyi bir takım, iyi bir kadroya sahip. Buradan iyi bir sonuçla ayrılacağız. Her şeyden önce maçın centilmence ve dostça geçmesini istiyorum. Her şeyimizi ortaya koyarak Beşiktaş maçından iyi bir sonuçla ayrılacağız.''

Çalımbay, Batuhan'ın Beşiktaş maçında oynayıp oynamayacağını soran gazeteciye, ''Batuhan'ı oynatmak için Beşiktaş yönetimini arayarak izin istediğimiz doğru değildir. Böyle girişim olmadı. Batuhan ve Emre Özkan'ı anlaşma gereği Beşiktaş maçında oynatamıyoruz. Beşiktaş'tan öyle bir ricamız olmadı. Zaten kiralık Batuhan'ı bu maçta oynatmak risk. Bu Emre Özkan da için de geçerli. Oynatmamak en iyisi. Batuhan ve Emre Özkan 18 kişilik kadroda yok'' dedi.

Batuhan ve Emre Özkan dışında da kadronun eksik olduğunu ifade eden Çalımbay, ''Bülent Ertuğrul ve Koray'ın durumları belli değil. El Saka ve Serkan oynamayacak. Anderson da büyük ihtimalle oynamayacak. Eksiğimiz çok. Buna rağmen mazeretin geçerli olamayacağı bir noktadayız'' diye konuştu.

Çalımbay, kalan 6 maçtan en az 10-12 puan çıkarmaları gerektiğini belirterek, ''Hakem hatalarından çok korkuyorum. Artık hakem hatası kaldıracak gücümüz yok. Hakemden maçı normal bir şekilde yönetmesini istiyoruz. Eskişehirspor camiasının son haftalarda silkelenmesi ve kenetlenmesi lazım. Sonradan çok üzülürüz ama iş işten geçmiş olabilir'' dedi.

Çalımbay, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile görüşmesini soran bir gazeteciye de, ''Bakan Unakıtan ile Eskişehirspor'a olan yakınlığı nedeniyle zaman zaman görüşüyoruz. O sadece öyle bir görüşme oldu. Maddi işlerle pek ilgim yok. Bakan takımın durumunu sorduğunda söylerim. Bakan Unakıtan da para aktaracak durumda değil. Aktaramaz zaten. Sadece manevi açıdan konuşuyoruz. Takımla ilgili bilgiler veriyoruz'' dedi.

-''BEŞİKTAŞ'IN KONUMU BİZİ ÇOK İLGİLENDİRMİYOR''-

Basın sözcüsü Rıza Zeydan da Ankara'da kaybedilen üç puanın takımı zora soktuğunu belirterek, ''Küme düşme korkumuz yok. İyi bir ekibiz. Ligi en iyi yerde tamamlamak için çalışıyoruz'' dedi.

Beşiktaş maçının çok önemli olduğunu ifade eden Zeydan, şöyle devam etti:

''Bilet fiyatları açıklandı. Taraftar rakamlara biraz üzüldü. Sezon başında İstanbul takımlarıyla yapılacak maçlarda fiyatların böyle olacağını söylemiştik. Kombine alanların mağdur edilmeyeceğini söyledik. Her kulüpte olduğu gibi bizde de maddi sorunlar var. Yapacağımız ödemelerle kulübü rahatlatacağız. Sorunları elbirliğiyle çözmeye çalışıyoruz.

Taraftar bizi yanlış anlamasın, anlayış göstersin. Taraftarın stadı dolduracağına inanıyorum. Takım üç puan için sahaya çıkacak. Bu tür maçları rahatlıkla alabiliyor. Beşiktaş'tan üç puan alarak rahat bir nefes alacağız. Beşiktaş'ın konumu bizi çok ilgilendirmiyor. Kendi işimize bakıyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*