Çalımbay herşeye rağmen iddialı

Çalımbay herşeye rağmen iddialı.9219
  • Giriş : 22.05.2009 / 22:16:00

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, futbolcularla kulüp arasında para konusunda yaşanan krizi çözeceğini belirterek, Trabzonspor için iddialı konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Çalımbay, Atatürk Stadyumu'nda düzenlediği basın toplantısında, haftasonu kendi sahalarında ağırlayacakları Trabzonspor'u yenerek üç puanı almak istediklerini söyledi. Trabzonspor maçının kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Çalımbay, "Oyuncularım da bunun bilincinde. İyi günleri yaşamamızda en büyük faktör taraftarımızdı. Son maçımızı da taraftarımızın önünde oynayacağız. Taraftara iyi bir galibiyet hediye etmek istiyoruz. Bütün oyuncularımızın ve bizim düşüncemiz bu. Ne türlü aksilik olursa olsun maça çıkacağız ve ligin son maçı, kader maçımız gibi bir maç oynayacağız." diye konuştu.

Alacakları ödenmediği için dün futbolcuların aldıkları karar gereği antrenmana çıkmadıklarını ve bu krizi kendisinin çözeceğinin altını çizen Çalımbay, konuşmasına şöyle devam etti;

"Dün istenmeyen olay oldu. Bunun böyle olmasına üzüldük. Ama Türkiye'ye baktığınız zaman hemen hemen her yerde bu tür olaylar ekonomik krizden dolayı maalesef yaşanıyor. Arkadaşlarımızın kendi aralarında aldıkları bir karardan dolayı dün antrenmana çıkmadılar. Eğer o kafa ile antrenmana çıksalardı benim için daha kötüydü. Çünkü bana herşeyi verecek arkadaşlar lazım. Bugün inşallah onların sorunlarını çözeceğiz ve antrenmanlara çıkacaklar. Bu maça çok iyi hazırlanarak kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Futbolcuların da haklı olduğu yönler var. Yönetimimizin de haklı olduğu yönler var. Maalesef her kulüpte yaşanan krizler bizde de yaşandı. Biz bugüne kadar hepsini yansıtmamaya çalıştık. Bu tür olaylar çok oldu ama çoğunu ben gerekli önlemleri aldım ve hiçbir sıkıntı vermeden bütün maçlarımızı tamamladık. Son olayı da yaşamak istemedik ama oldu. Yönetimimiz elinden gelen gayreti gösteriyor. Onlar da bu krizi çözmek için uğraşıyorlar ama maalesef olmadı. Eskişehirspor'a manevi destek çok olmasına rağmen maddi destek maalesef az. Bu tek bizde olmuyor."

Çalımbay, Trabzonspor maçında Emre ve Engin'in cezalı olduğu için oynayamayacağını, kaleci İveca'nın sakatlığının sürdüğünü, Lovrek'in tedavide olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*