Çalışan kadın, daha stressiz oluyor

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

Malatya Yerel Gündem Kadın Meclisi Başkanı Çelikyay; 'Kadınlar iş sektöründe yer almadığı gibi ailevi ve psikolojik sorunlar yaşıyor' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yerel Gündem 21 toplantı salonunda gerçekleştirilen panelin açılışında YG 21 Kadın Meclisi Başkanı Aysel Çelikyay, çalışmada kadınların iş sektörlerinde yer almadığını, ailevi, hukuksal ve psikolojik sorunları olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Kırsal alanlarda yaşayan kadınların psikolojik yardım alamadıkları için hayatın sorunlarıyla baş başa kaldıklarının ifade eden Çelikyay, hukuksal alanların bilinmemesinin şiddete maruz kalan kadınların herhangi bir destek alamaması nedeniyle sokağa atıldığının veya evini terk ettiğini belirtti.

Malatya Kadın Meclisi'nin daha fazla kadına ulaşabilmek için psikolojik ve hukuksal danışmanlık hizmeti verdiğini vurgulayan Çelikyay, "Bunun yanında meclis tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantıları, paneller ve seminerler kadınlarımıza yol göstermekte. Aile İçi İletişim konulu panelde bu programların bir parçasıdır. Aile sosyal bir yapıdır. Toplumun huzurlu ve mutlu olması ailenin huzurlu ve mutlu olmasıyla doğru orantılıdır. Türk toplumu ailesinin sağlamlığı ile ayakta durmaktadır." dedi.

Panele katılan Psikolog Sabri Titti, Avukat, Arda Tutar Kaya, Doç. Dr. Ahmet Baysan ve Araştırmacı-Yazar Adil Akkoyunlu'da birer sunum yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious