Bakan Sarıeroğlu: ALO 170'i arayın

Bakan Sarıeroğlu: ALO 170'i arayın.17004
  • Giriş : 06.12.2017 / 19:59:00
  • Güncelleme : 06.12.2017 / 20:06:44

Çalışma Bakanlığı, Alo 170 hattı üzerinden vatandaştan gelen soruları toplayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaklaşık 900 bin taşeron işçisini kadroya geçirecek düzenlemenin açıklanmasının ardından taşeronda çalışan binlerce kişi kendi durumları ile ilgili akıllarına takılan sorulara cevap aramaya başladı.

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ise taşeron düzenlemesi ile ilgili farklı iletişim kanallarında dolaşan sorulara cevap vermek üzere harekete geçti.

ALO 170 ÜZERİNDEN SORU ALINACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, düzenlemenin açıklanmasının ardından vatandaşın aklına takılan sorulara cevap vermek üzere Bakanlık bünyesi de hem telefon hem de internette bir birim oluşturulduğunu açıkladı.

CEVAP LİSTESİ HAZIRLANACAK

Bakan Sarıeroğlu, bakanlık bünyesindeki ALO 170 hattı ve bakanlığın internet sitesi (www.csgb.gov.tr) üzerinden bir kaç gün vatandaştan gelen soruları alacaklarını ve bu sorulara bir cevap listesi hazırlayıp yayınlayacaklarını duyurdu.

HİÇBİR ŞART YOK

Özel statülü mü olacaklar? Ayrı bir kanunla mı düzenlenecek? Belli bir yaş kriteri olacak mı? Bu tarz hiçbir şart koymadıklarının bir kez daha altını çizen Bakan Sarıeroğlu, mevcutta çalışan herkesin gerekli şartlarda istihdamlarının sağlanacağını aktardı.

Yenişafak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*