Çalışmalar şehrin ihtiyacını karşılamıyor

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'ın Kayapınar Belediye Başkanı Zülküf Karatekin, yapılan çalışmaların şehrin ihtiyacını karşılamadığını belirterek, "Daha çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kayapınar Belediye Başkanı Yeniyol Semti'ndeki Dostlar Kıraathanesi'ndeki Halk Toplantısı'nda vatandaşların sorunlarını dinledi.

Seçildikleri 28 Mart yerel seçimlerinden bu yana en iyi hizmeti yapmaya çalıştıklarını savunan Karatekin, Kayapınar'ın Diyarbakır'ın yeni yerleşim alanı olduğunu hatırlatarak, "Bu kentte sağlıklı bir yerleşim alanının oluşması için gereken titizliği gösteriyoruz. Çünkü Kayapınar Diyarbakır'ın geleceği ve vizyonudur" diye konuştu.

Diyarbakır'daki bir çok yerde çarpık kentleşmenin yaşandığına dikkat çeken Karatekin, Kayapınar'da buna izin vermeyeceklerini söyledi. Karatekin, çarpık kentleşmeye izin vermedikleri için hedef haline geldiklerini ama tüm baskılara rağmen koydukları kriterlerden taviz vermediklerini kaydetti.

Daha sonra söz alan vatandaşlar, temizlik, yağmur sularının tahliyesi, ulaşım, kanalizasyon ve imar uygulamaları gibi sorunların çözülmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious