Çalıştığı bankayı 1.5 milyon YTL dolandırdı

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

Bursa’da, çalıştığı bir banka şubesini yaklaşık 1,5 milyon YTL dolandırdığı iddia edilen kişi ile parayı ortak hesaplarınayatırdığı belirlenen anne ve oğlu gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliğinden yapılan açıklamaya göre, bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri, merkez Osmangazi ilçesinde faaliyet gösteren bir banka şubesinde görevli Fuat B’nin (38), 3 Ekim 2005 ile 6 Şubat 2007 tarihleri arasında yaklaşık 1,5 milyon YTL’yi, ATM kasalarına koymuş gibi göstererek zimmetine geçirdiğini tespit etti.
Fuat B’nin, parayı Tekel ve "İddaa" bayisi işleten Müberra D. (50) ile oğlu Mustafa D’nin (29) ortak banka hesabına yatırdığı da belirlendi.
Düzenlenen operasyonda, 3 zanlı gözaltına alındı. Operasyonda, 7 bin 611 YTL, 400 dolar ve 20 avro ile bir miktar ziynet eşyasına el konuldu.
Zanlılar, sorgulamalarının tamamlanmasının ardından, "suç işlemek için örgüt kurmak, nitelikli zimmet, suçtan elde edilen mal varlığını aklamak" iddialarıyla adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious