Çalıştırılan sokak çocuklarına önlem

  • Giriş : 11.06.2009 / 15:18:00

Adana Valisi İlhan Atış, ''okula gitmesi gerekirken sokak, tarla ve caddelerde çalışan çocuklar ne kadar kazanıyorsa, o parayı Valilik olarak ailelere vermeye hazır olduklarını'' bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İlhan Atış, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği İle Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, çocukların birçok sektörde, 15 yaşın altında, okul sıralarında olması gerekirken çalışmak zorunda bırakıldığını belirtti.

Sokaklarda çöp toplayan, tarlalarda çalıştırılan, caddelerde simit ve mendil satan çocukların, artık toplumun kanayan yarası olmaktan çıkarılması gerektiğini ifade eden Atış, şunları kaydetti:

''Adana valiliği olarak biz, bu çocuklarımızın okuyabilmeleri için her türlü yardıma hazırız. Aileler bilmelidir ki çocuklarımız sokakta, tarlada ve caddelerde çalışarak ne kadar para kazanıyorsa Valilik olarak biz o kadar parayı ailelere vermeye hazırız. Yeter ki çocuklarımız okusun. Gençlerimizi hayata hazırlayacak meslek kurslarımız var. Onları vasıfsız birer işçi değil, elinde mesleği olan bireyler olarak yetiştirmek en büyük görevimiz. Onları yarın kahvehane köşelerinde değil, işlerinin başında görmek en büyük temennimiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*