Çamaşır makinesine kolunu kaptırdı

Çamaşır makinesine kolunu kaptırdı.10828
  • Giriş : 29.01.2008 / 16:10:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 04:52:17

Erzurum'da 3 yaşındaki bir çocuk, çalışır durumdaki çamaşır makinesinden pantolonunu almak isteyince makineye kaptırdığı kolu 3 yerden kırıldı. Servis, "Çalışır durumda mümkün değil" diyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzurum'da 3 yaşındaki Semih Bülbül, çalışır durumdaki çamaşır makinesinden pantolonunu almak isteyince makineye kaptırdığı kolu 3 yerden kırıldı. Kavak Mahallesi'nde anne Nurhan Bülbül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mutfakta bulunan çamaşır makinesini çalıştırdıktan sonra, sobayı yakmak için odaya geçtiğini belirtti.

Daha sonra 3 yaşındaki oğlu Semih'in çığlıkları üzerine mutfağa koştuğunu anlatan anne Bülbül, ''Yıkama programında olan çamaşır makinesinin kapağı açık ve Semih'in kolu içeride elbiselere dolaşmış çığlık atıyordu. 7 yaşındaki kızım Nazlıcan, hemen elektrik prizinden çamaşır makinesinin fişini çekti ve o anda çamaşır makinesi Semih'i adeta fırlattı'' dedi. Anne Bülbül, olaydan hemen sonra eşini arayarak, Semih'i hastaneye götürdüklerini kaydetti. Baba İhsan Bülbül, Semih'i hastaneye götürdüklerinde sağ kolunun 3 yerinde kırık tespit edildiğini belirtti. İhsan Bülbül, eve geldiklerinde çamaşır makinesini yıkama programında çalıştırıp kendilerinin de kapağı açtıklarını, hatta makinenin sıkma programında bile kapağının rahatlıkla açıldığını fark ettiklerini söyledi.

Olayın şokundan kurtulduktan sonra alacakları raporla çamaşır makinesini üreten firma ile görüşeceklerini belirten İhsan Bülbül, konuyu yargıya intikal ettireceklerini bildirdi.

-''KESİNLİKLE AÇILMAZ''-

 

Bu arada,  çamaşır makinesi servis yetkilileri, böyle bir durumun olmaması gerektiğini savunarak, ''Çamaşır makinesi çalışık durumda iken kapağın açılması mümkün değil. Makinenin kapağının üzerinde bulunan kol,emniyet anahtarı olarak görev yapar. Bu anahtar kişinin can güvenliğini sağlar. Kapak açılsa bile makine kapanması gerekiyor. İddia doğru ise teknik bir hata söz konusu. Bunu da adli karar doğrultusunda bilirkişiler belirleyecektir'' şeklinde konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious