Cameron: Bıçak taşıyanları hapse atalım

Cameron: Bıçak taşıyanları hapse atalım.9290
  • Giriş : 07.07.2008 / 15:13:00

İngiltere'deki muhalefetteki Muhafazakar Partisi'nin lideri David Cameron, üzerinde bıçak bulunan kişilerin iyi bir sebep göstermediği taktirde hapsedilmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İngiltere Başbakanı Gordon Brown, üzerinde bıçak bulunan 16 yaşının üzerindeki kişilerin, uyarı ile kurtulmamaları gerektiğini ve yargılanmaları gerektiğini söylemişti. Ancak Cameron, bıçak taşıyanların hapsedilmesini istedi. Bıçakla yapılan saldırılar nedeniyle sadece Londra'da bu yıl 18 genç hayatını kaybetmişti. İçişleri Bakanlığı, 2006 yılında bıçak taşırken gözaltına alınan kişilerin yüzde 17'sinin hapse mahkum edildiğini bildirmişti. 1996'da bu oran yüzde 6'ydı.

İskoçya'da yaptığı konuşmada bıçakla işlenen suçların artışına değinen Muhalefet lideri Cameron, "Gelişmiş bir toplumda sokaklarda bıçak ile dolaşmak mazur gösterilemez ve kabul edilemez. Bıçakla suç işleyenler hapse atılmalı. Dava açmanın yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bu güçlü bir mesaj göndermiyor." dedi. The Sun'a da konuşan Cameron, "sokaklarda bıçakla dolaşmak için bir neden gösterilemeyeceğini" söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*