Camide çıkan yangın korkuttu

Camide çıkan yangın korkuttu.6225
  • Giriş : 02.01.2009 / 23:00:00

Bayramyeri Camisi'nin altındaki işyerinde yangın çıktı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Denizli'nin en büyük camilerinden Bayramyeri Camii'nin altındaki işyerinde yangın çıktı. Akşam namazı sırasında çıkan yangın cemaat arasında paniğe yol açtı.

Edinilen bilgiye göre, yangın akşam namazı esnasında henüz belirlenemeyen bir sebeple caminin altındaki işyerlerinden başladı. Olaya hemen müdahale eden Denizli itfaiyesi yangını büyümeden söndürdü.

Caminin müezzini Lütfullah Cengiz, binanın elektrik tesisatının çok eski olduğunu yangının da bundan çıkabileceğini bildirdi.

Cami imamı Mehmet Saltık ise, cemaatin boğulmaması için namazı hızlı kıldırdığını söyledi. İmam Saltık, "Akşam namazından 10 dakika evvel camide görevli odasında ders çalışıyordum. Dışarıda ezanlar okunmaya başladı. Bizim camide otomatik okuma cihazı açmadı. Acaba neden açmadı diye merak ettim. Sonra cihazı çalıştırdık. Ezan okunduktan sonra namazı kıldırdık. Cemaatten biri yangın var galiba dedi. Hep beraber boğulma olabilir diye namazı kısa kestim. Dışarı çıktığımızda bütün halk toplanmıştı duman vardı." dedi.

Caminin altındaki işyerlerinde yangından dolayı büyük hasarların meydana geldiği gözlenirken olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*