Camideki kitapları bile fişlemişler!

Camideki kitapları bile fişlemişler!.15548
  • Giriş : 19.05.2009 / 22:26:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 18:56:59

Ergenekon'un irtica paranoyası kitapların bile fişlendiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Jandarma Genel Komutanı olduğu dönemde cami ve mescitlerin mercek altına alındığı ve namaz kılan kamu çalışanlarının fişlendiği ortaya çıktı. Fişleme belgelerinde cami ve mescitlerdeki kitapların de tek tek kayda alındığı görülüyor.

Vatandaşın yüzüne karşı, namaz kılana karışmıyoruz dediler ama camiye ve mescide gideni fişlediler. Türkiye Cumhuriyeti Savcılarının Silahlı Terör Örgütü olarak nitelediği Ergenekon'un muhafazakar kesime karşı sıkı bir takip çalışması yaptığını gösteren iki belge daha ortaya çıktı.

Asrın Davası'na ait 2. İddianamenin ek klasörlerinde yer alan belgeler, Ergenekon sanığı Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Jandarma Genel Komutanı olduğu dönemde doğrudan camii ve mescitlerin mercek altına alındığını gösteriyor. Eruygur'un başkanlığını yaptığı ADD'den ele geçirilen belgelerin Jandarma İstihbaratınca hazırlandığı ileri sürülüyor.

Fişleme, Sağlık Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı çalışanlarından cuma namazı kılanlarla ilgili. Belgede mescit ve camilerin bakanlığın ne tarafına düştüğü, kaç giriş ve çıkışının olduğu, abdest alınan yer ve ayakkabılığına hatta tabelasına kadar en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor.

Mescit ve camiyle ilgili bölümde dikkat çeken nokta içerideki kitap ve dergilerin bile fişlenmiş olması. Belgede Sağlık Bakanlığı'ndaki mescitte Kur'an-ı Kerim Tefsiri Fi Zılal-il Kur'an ile Diyanet'in aylık dergilerinin, Tarım Bakanlığı'ndaki mescitte ise İmam-ı Gazali'ye ait dini kitaplarla yine diyanet dergilerinin bulunduğu yazıyor.

Fişlemeyi yapan görevli namaza kaç kişinin katıldığını, namaz kılanlar arasında önemli şahısların olup olmadığının altını çiziyor. Ancak belgelerde öyle detaylar var ki, dönem dönem topluma yayılmaya çalışılan irtica paranoyasının nelerle desteklendiği açıkça görülebiliyor. Tarım Bakanlığını izleyen kişi, gömlek kollarını sıvayanları bile fişlemiş.

Fişleme yapan şahıs, abdest alan kişilerin daha sonra ne yaptığını da belgede anlatıyor. Belgeye göre bakanlık çalışanları birer, ikişer gruplar halinde bakanlığın merdivenlerinden camiye iniyorlar ve diğer vatandaşlar da bahçe kapısını kullanarak camiye giriş yapıyor. Buradan da anlaşılıyor ki fişlenen yer halka da açık bir camii...

Fişleme belgelerinde bu faaliyetlerin ayrıca görüntülendiği de belirtiliyor. Belgeye eklenen fotoğraflarsa, Ergenekon'un irtica paranoyalarını desteklemek için cami ve mescitleri fişlediğinin resmi olarak zihinlere işleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*