Camilerde Filistin için yardım toplandı

Camilerde Filistin için yardım toplandı.12757
  • Giriş : 10.01.2009 / 06:00:00
  • Güncelleme : 10.01.2009 / 00:10:58

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Diyanet Vakfının Filistin halkına yardım amacıyla düzenlediği kampanya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kocatepe Camisi'nde namaz öncesinde verilen vaazda vatandaşlar, ''Filistin'deki mağdur ve mazlum halka yardıma'' davet edildi. Cuma hutbesinde de Filistin halkının, ''Dünyayla irtibatının kesildiği, en temel ihtiyaçlarından mahrum bırakıldığı ve sefalet içinde yalnızlığa terk edildiği'' belirtildi.

Yaşlı, kadın, çocuk ve hastaların, ''çağdaş dünyanın gözü önünde katledildiği'' ifade edilen hutbede, sağduyu ve vicdan sahibi herkesin insaniyet adına mahcubiyet yaşadığı vurgulandı.

Kocatepe Camisi İmam Hatibi Kadir Temel, vatandaşları mazlum ve mağdur Filistin halkına yardıma çağırdı ve ''en kısa zamanda bu insanlık dramının sona ermesini ve Müslümanlar arasında birlik ve beraberli sağlanmasını'' diledi.

Namaz sonrasında görevliler, Filistin halkına gönderilmek üzere vatandaşlardan para topladı.

Öte yandan cami avlusunda Hulusi Efendi Vakfı'nca vatandaşlara aşüre dağıtıldı.

-KAMPANYA-

Kampanya, 16 Ocak Cuma gününe kadar devam edecek. Kampanyaya aktif katılım sağlanması için hutbe ve vaaz okutulacak. Kampanya için oluşturulan hesap numaraları camilerde uygun görülen yerlere asılacak. İsteyen vatandaşlar, internet yoluyla da kampanyaya katılabilecek

Kampanya katılmak isteyenler, ayrıca Türkiye Diyanet Vakfı'nın, ''Vakıflar Bankası Meşrutiyet Şubesi ''2035392 (TL)(ANKARA) ve Ziraat Bankası Mithatpaşa Şubesi 7967366-5002 (TL)(ANKARA)'' hesaplarına para yatırılabilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*