Caminin kamerasındaki kapkaç anı

Caminin kamerasındaki kapkaç anı.10461
  • Giriş : 24.12.2008 / 18:04:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 09:51:41

Kapkaççıların, işten çıkıp evine giden genç kızın omzundaki çantayı alabilmek için yerde sürüklemeleri caminin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Bursa'da teşekkül halinde biber gazı ve silah zoruyla 4 ayrı yağma ve 2 ayrı kapkaç olayına karıştıkları iddia edilen 5'i küçük yaştaki 11 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Bürosu ekiplerinin 8 aylık takibi sonucunda operasyona start verildi. Yıldırım ilçesi 75. Yıl Mahallesindeki bir marketten 3 bin YTL, Esenevler Mahallesi'ndeki bir tekel bayiden bin 500 YTL, Panayır Mahallesi'ndeki bir tekel bayiinden bin YTL para ve 2 bin YTL'lik kontor, Kurtuluş Mahallesi'nden de bir büfeden de 120 YTL'yi silah ve biber gazı ile gasp ettikleri iddia edilen zanlılar polisin şok operasyonuyla çökertildi. Duaçınar ve Demirtaşpaşa mahallelerindeki iki bayanın çantasını kapkaç suretiyle gasp ettikleri iddia edilen şebeke üyelerinin yakalanması için polis ilk olarak olayda kullanılan otomobil üzerinde inceleme başlattı.

Zanlıların, merkez Yıldırım ilçesi Duaçınarı Mahallesi'nde işten çıkıp evine giden T.D. isimli mağdure bayanın omzundaki çantayı alabilmek için yerde sürüklemeleri caminin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Beyaz çizmeli bayanın gasp edilmesinin ardından görüntüyü izleyen polis şüphelilerin suç işlerken kullandıkları iddia edilen otomobilin plakasını güvenlik kamerasından belirledi.

Yağmadan elde ettikleri paraları İstanbul'da harcadıkları öne sürülen 11 zanlı, Bursa'ya geldiklerinde polisin gerçekleştirdiği şok operasyonla yakalandı. Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda 1'er adet gaz tabancası ve kelebek tabir edilen bir bıçak ele geçirildi. Gözaltına alınan Z.A. (19), K.A. (19), İ.P. (22) A.G. (21) H.K. (23) M.V., M.U.(17), D.K. (17), İ.A. (17), Z.E. (17) ve C.E. (17) "İştirak halinde silahlı yağma ve kapkaç suretiyle çanta hırsızlığı" suçlarından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*