Camoranesi'ye şaşırtan ceza

Camoranesi'ye şaşırtan ceza.10875
  • Giriş : 20.02.2008 / 09:10:00

İTALYA Serie A takımlarından Juventus'da forma giyen Arjantin asıllı İtayan futbolcu Mauro German Camoranesi'ye Arjantin'den 45 bin Euroluk ceza geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aslen Arjantinli olan ancak İtalya vatandaşı olduktan sonra bu ülke adına milli olmayı tercih eden Camoranesi gelen cezayla şok oldu.

Yıldız futbolcu, 1994 yılında Arjantin'in Alvarado takımında oynadığı sırada, Alvarado-Aldosivi derbisinde rakip takım oyuncusu Javier Pizzo'ya ağır bir faul yaptı. Camoranesi'den aldığı darbeyle bir bacağı kırılan Pizzo kariyerini noktalamak zorunda kaldı. Bunun üzerine hukuk eğitimi alan ve avukat olan Pizzo, Camoranesi'ye karşı hukuk savaşı başlattı. Geçen 14 yılın ardından Arjantin Mahkemesi kararını açıkladı. Kararda Camoranesi'nin faulü istemeyerek yaptığı ancak düşüncesizce hareket ederek, bir futbolcunun kariyerini sona erdirdiği gerekçesiyle 45 bin Euro ödemeye mahkum edildiği belirtildi.

Savunmanın, Camoranesi'nin bu faulün ardından kırmızı kartla oyun dışı bırakılmasının yeterli ceza olarak değerlendirilmesi gerektiği yönündeki iddiası ise mahkeme heyeti üzerinde etkili olmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious