Çamura batan caddeler su ile temizleniyor

  • Giriş : 20.11.2006 / 00:00:00

Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından çamur dolan şehir merkezi tazyikli sularla temizleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tedaş önünde biriken suların tahliye edilmesi aralıksız devam ederken, Tedaş Camisi de yaşanan sel felaketinden etkilendi.Çamur içinde kalan camide temizlik görevlileri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sel sularından dolayı 3 gün ara verilen okullara bugün başlandı ancak, İskenderun'da eğitim öğretim veren, Özel Martı Eğitim Rehabilitasyon Merkezi de selin içerisinde kaldı.

Okulun içindeki tüm bilgisayar ve eğitim araçları çamur içerisinde kalınca 50 bin YTL civarında hasar meydana geldi. Özel Martı Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Hüseyin Oğuz, "Zararımız büyük, okul sular altında kaldı, eğitim cihazlarımız sular altında kaldı ve kullanılamaz hale geldi. Bizim amacımız, çamur içerisinde kalan okulumuzun ön kısmındaki suların bir an önce tahliye edilmesi ve eğitime başlayabilmemiz." dedi.

Kaymakam Cengiz Horozoğlu, selin yaşandığı günden bu yana kriz masasının çalıştığını ve hasar tespitlerin devam ettiğini belirterek, "Şu an selde etkilenen vatandaşlarımıza başta kaymakamlık olmak üzere, Kızılay, Deniz Feneri, Kimse Yokmu Derneği'nin yardımları devam ediyor. El birliği ile halkımıza yardım ederek bu yaraları saracağız." şeklinde konuştu.

Öte yandan İskenderun Belediyesi de Dumlıpanar Mahallesi'nde her gün vatandaşlara sıcak öğle ve akşam yemeği dağıtımını sürdürüyor.

Belediye ekiplerinin iş makinaları, vidanjörler yollardaki çamurları ve kapanan rögarları açmak için aralıksız çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious