Çamuroğlu: Bugün tarihi bir gün

Çamuroğlu: Bugün tarihi bir gün.10188
  • Giriş : 03.06.2009 / 15:37:00

AK Parti Milletvekili Reha Çamuroğlu, ''bugün tarihi bir gün yaşadıklarını'' ifade ederek, ''Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilk defa adlarını koyarak alevi vatandaşların sorunlarını dinledi'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Bilkent Otel'de başlayan Alevi Çalıştayı'na verilen öğle yemeği arasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çamuroğlu, ''Yemeğe katılmak için burada bulunduğunu'' söyledi.

Alevi Çalıştayı'na ilişkin sürecin, 1,5 yıl önce başlattıkları sürecin devamı olduğunu belirten Çamuroğlu, o zaman da Meclis kürsüsünden ''Kendisini Alevi olarak tanımlayan bütün sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geleceklerini ve taleplerini alacaklarını'' söylediğini hatırlattı.

Bugünlerde basında Alevi Çalıştayı'na ilişkin ''AK Parti Hükümeti bir çizgi değişikliği mi yaşıyor?'' şeklinde haberler gördüğünü dile getiren Çamuroğlu, ''böyle bir şeyin olmadığını, çalıştayın 1,5 yıl önce de programları içinde olduğunu'' kaydetti.

''Çalıştayın Muharrem iftarlarıyla karıştırılmaması gereğini'' ifade eden Çamuroğlu, ''bunun bir çalıştay, Muharrem iftarının da duygusal günün paylaşıldığı bir yemek olduğunu'' söyledi. Çamuroğlu, ''Bu, baştan beri sürdürdüğümüz çizginin doğal sonucudur. Başta ilan ettiğimiz bir durumdur'' dedi.

Reha Çamuroğlu, bir gazetecinin ''İftarda masaya oturtamadığınız örgütler şu anda toplantıda bir aradalar. Bu daha mı iyi bir şey?'' sorusuna şu karşılığı verdi:

''Oturtamadığımız diye bir şey yok. Zaten davet edilmemişlerdi ki oturtalım. Biz o iftara Aleviliği İslam içinde gören kurum ve kuruluşları davet edeceğimizi söylemiştik. Adı üzerinde oruç ve iftar. Dolayısıyla orada oturtamadığımız diye bir şey yok. Zaten oturmaları beklenmiyordu ama biz burada hepsini davet edeceğimizi ve taleplerini alacağımızı o tarihte söylemiştik. Dolayısıyla şu an oturmaları, hep birlikte olmaları çok olumlu bir gelişme. Aslında biz bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilk defa adlarını koyarak Alevi vatandaşların sorunlarını dinledi. Bu çok önemli bir olay.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*