Can,yılbaşında en çok kazanan oldu

  • Giriş : 04.01.2007 / 00:00:00

Yılbaşı ile kurban bayramı birleşince maliyenin tespit ettiği hasılat arttı. Maliye, Yılbaşı ve Kurban Bayramı'nda sahneye çıkan sanatçılara yönelik yoğun denetim yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya'nın önemli eğlence merkezleri ve beş yıldızlı otellerde konser veren sanatçılar hasılat tespitinden geçirildi. Maliye, yılbaşı ve bayram boyunca Antalya'da sahneye çıkan 45 sanatçı ve 21 menajerden toplam 1 milyon 470 bin 522 YTL hasılat tespitinde bulundu.
Antalya Vergi Dairesi'nin yaptığı denetimlere göre, yılbaşı ve kurban bayramında iki ayrı otelde sahneye çıkan Sibel Can, 127 bin YTL ile en fazla kazanan sanatçı oldu. İbrahim Tatlıses 91 bin YTL gelir elde ederken Hülya Avşar da 90 bin yeni lira kazandı.

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, yılbaşı ve kurban bayramında sanatçılar da dahil olmak üzere 631 mükellefi denetlediklerini bildirdi. Sütçü, denetimlerde 10 taşıt, 12 ekip, 18 vergi denetmeni, 50 özel yoklama yetkisine sahip memur olmak üzere 80 kişilik bir ekibin görev aldığını kaydetti. Bütün denetimlerden elde edilen gelirin de 15 milyon 313 bin 876 YTL olarak açıklayan Sütçü, vergi usul kanunu ve belge düzeneğine uymayanlara da 35 bin 297 YTL ceza kesildiğini kaydetti. Son 4-5 yıldır çok sıkı denetim yaptıklarına dikkat çeken Sütçü, "Toplam elde edilen gelir son 3 yılın en büyük rakamı. Geçen yılki Kurban Bayramı'nda 15 milyon 100 bin yeni liralık hasılat tespiti yaparken bu yıl bu rakam 15 milyon 313 bin YTL'ye çıktı. Türkiye'nin hiçbir ilinde bayramlarda böyle bir rakam elde edilememiştir." dedi.

Yılbaşı ve kurban bayramındaki denetimlerinin çok verimli geçtiğini belirten Vergi Dairesi Başkanı, şöyle devam etti: "Sanatçılar, Türkiye'de Antalya'daki gibi hiçbir yerde çok sıkı denetlenmiyor. Kendilerine hassas davrandıklarından dolayı teşekkür ediyorum. 4 gün boyunca hiçbir vergi denetmenimize en küçük bir eleştiri yöneltmemişlerdir."

Denetimlerin sadece sanatçılarla sınırlı kalmadığını vurgulayan Sütçü, "Antalya ekonomik aktiviteleri yüksek olan bir yer. Sanatçıların dışında, otel, bar, gazino, eğlence yerleri, lokantaları da denetledik. Otellerde kalan müşterilerin bırakmış olduğu hasılatı da tespit ettik." diye konuştu.

Sütçü, Türkiye'nin en iyi denetim ekibine sahip olduklarını belirterek 2007 yılında denetimlerin artarak devam edeceğini bildirdi.

Antalya'da sahneye çıkan bazı sanatçılar ve aldıkları ücretler şöyle: Sibel Can 127 bin YTL, İbrahim Tatlıses 90 bin YTL, Hülya Avşar 90 bin YTL, Özcan Deniz 48 bin YTL, Candan Erçetin 44 bin YTL, Funda Arar 37 bin YTL, Seda Sayan 37 bin YTL, Grup Turkuaz 30 bin YTL, Nükhet Duru 25 bin YTL, Soner Arıca 20 bin YTL, Petek Dinçöz 19 bin YTL, İsmail Türüt 14 bin YTL.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious