Can çıkar, huy çıkmaz!

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Kanser tedavisi gördüğü hastanede ölen Selçuk Parsadan’ın hasta yatağında bile dolandırıcılık girişiminde bulunduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İddialara göre eski Devlet Bakanı Fikret Ünlü’nün adını kullanarak işadamlarını arayan Parsadan, “Hasta bir futbolcu için yardım gerekiyor.” dedi. Şüphelenen işadamları Ünlü’yü arayınca gerçek ortaya çıktı. Eski bakanın şikayeti üzerine harekete geçen savcılık dolandırıcılık girişimini Parsadan ve bir arkadaşının yaptığını tespit etti. Ancak soruşturma sürerken Parsadan’ın vefat haberi geldi. Suç ortağı ise gözaltına alındı.

Selçuk Parsadan’ın ölüm yatağında gerçekleştirmek istediği son dolandırıcılık olayı, 2 işadamının eski Bakan Fikret Ünlü’yü aramasıyla ortaya çıktı. İşadamlarını, Fikret Ünlü olarak arayan Parsadan, “Fenerbahçeli bir milli sporcumuz kanser, çok ağır hasta, tedavisi için acilen para gerekiyor. Ben şimdiye kadar sizden bir şey istemedim. Lütfen para yardımı yapın.” demiş. Arayan kişinin sesini Fikret Ünlü’nün sesine benzetemeyen işadamlarının, milletvekili Ünlü’yü aramasıyla dolandırıcılık olayı ortaya çıkmış. İşadamlarının şüphe duyması üzerine kendisini aradığını ifade eden eski Bakan Ünlü, olayı şöyle anlattı: “Bir sporcu hastalığını gerekçe göstererek ve eski spor bakanı olarak benim adımı kullanarak aramışlar. İşadamları sesimi benzetemeyince şüphelenmişler. Kendileri beni aradılar. ‘Biraz önce bizden para istemedin mi?’ diye sordular. ‘Hayır’ dedim. ‘Adını kullanarak para istiyorlar.’ dediler. Ben de hemen İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdum.”

Fikret Ünlü’nün başvurusu üzerine soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı dolandırıcılık girişimini Selçuk Parsadan ve arkadaşlarının yaptığını tespit edince soruşturma başlattı. Ancak, soruşturma sürerken Parsadan tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 23 Temmuz’da hayatını kaybetti. Polis, Parsadan’ı ararken hastanede öldüğünü öğrendi. Tansu Çiller’in başbakanlığı döneminde, Aralık 1995 seçimlerinden önce emekli Orgeneral Necdet Öztorun’un adını kullanarak ‘Kemalist Derneği’ne destek’ diyerek örtülü ödenekten 5,5 milyar lira alan Parsadan, geçen hafta kanser hastalığı sonucu vefat etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious