Can güvenliği nedeniyle Üzmez'in yeri değişti

Can güvenliği nedeniyle Üzmez'in yeri değişti.13360
  • Giriş : 13.07.2008 / 01:13:00
  • Güncelleme : 13.07.2008 / 01:13:58

Bursa E Tipi Cezaevi’ne konulan Hüseyin Üzmez, can güvenliği nedeniyle tek kişilik koğuştan çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Üzmez, yine güvenlik açısından sakatların ve yaşlıların kaldığı bir başka koğuşa konuldu.

Yapılan bir ihbarı değerlendiren İnegöl Cumhuriyet Savcılığı, 14 yaşındaki kızları B.Ç.’yi para karşılığı erkeklere sattığı öne sürülen anne Livaze Ç. ile babası Bekir Ç.’nin telefonlarını dinlemeye almıştı. Savcılık telefon görüşmelerinden, Bursa’da 9 Ocak 2003 tarihinde Nilüfer Evlendirme Dairesi’nde, kendisinden 50 yaş küçük hafız Ayşe Yılmaz’la evlenen Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez’in B.Ç.’ye cinsel tacizde bulunduğunu ortaya çıkarttı. Üzmez’in zaman zaman buluştuğu B.Ç. ve annesiyle ilerleyen yaşı nedeniyle cinsel ilişkiye giremeden öpüştüğü ve kendilerini okşadığı belirlendi. Bursa Polisi, Mudanya’da yazlık evine gelen Hüseyin Üzmez ile burada buluştuğu B.Ç. ile annesi L.Ç.’yi gözaltına aldı. Geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkartılan Hüseyin Üzmez, yakalandığı Mudanya’da çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak Bursa E Tipi Cezaevi’ne konmuştu.

Cezaevinde diğer mahkumların saldırı ihtimaline karşı Hüseyin Üzmez, 24 saati güvenlik kamerasıyla görüntülenen, intihar etmesine karşın yatağından çarşafı bulunmayan koğuşta, yiyeceklerini plastik kaşık ve çatal ile yiyerek korunuyordu.

Geçen 26 Nisan'da tutuklanan Hüseyin Üzmez cezaevinde 2.5 ayını doldurdu. Henüz iddianamesi hazırlanamayan Hüseyin Üzmez, cezaevi yönetimi tarafından yine can güvenliği nedeniyle bu kez sakat ve yaşıtlarının bulunduğu yaşlılar koğuşuna kondu.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*