Can kurtarayım derken canından oluyordu

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Çanakkale'de, kırmızı ışıkta yolun karşısına geçmeye çalışan öğrenciye çarpmak istemeyen sürücü az kalsın canından oluyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çanakkale'de alış veriş yaptıktan sonra, bugün saat 15.30 sıralarında 17 DH 032 plakalı otomobiliyle Kepez Beldesi'ndeki evine gitmek üzere yola çıkan emekli Tekel işçisi Müfit Pamak (62), Troya Caddesi Pazar Pazarı Işıklı Kavşağı'nda, yayalara kırmızı yanmasına rağmen yola fırlayan öğrenciye çarpmamak için ani fren yapıp direksiyon kırdı. Çiseleyen yağmurun kayganlaştırdığı yolda kontrolden çıkan otomobil, bariyerlere çarparak takla attı. Hurdaya dönen otomobilin sürücüsü Pamak, şans eseri kazayı yara almadan atlattı.

Kazaya neden olan erkek öğrenci ise olaydan yerinden kaçtı. Çevredekilerin ve polislerin yardımı ile devrilen otomobil düzeltilip, çekiciyle olay yerinden kaldırıldı. Yolda trafik yaklaşık 20 dakika tek yönlü olarak verilebildi.

Öğrenciye çarpmamak için kaza yaptığını söyleyen Pamak, “Cana geleceğine mala gelsin. Öğrenciye çarpsaydım üzülürdüm'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious