Çanakkale Boğazı yoğun sise teslim

Çanakkale Boğazı yoğun sise teslim.4997
  • Giriş : 24.12.2007 / 11:08:00

Çanakkale Boğazı, sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun sis nedeniyle transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Etkili olan yoğun sis nedeniyle Çanakkale Boğazı'nda görüş mesafesi sıfıra kadar düştü.

Yoğun sis nedeniyle Çanakkale Boğazı transit gemi geçişlerine kapatıldı. Sisin etkisini yitirmesinin ardından, boğazda transit gemi geçişlerine izin verileceği açıklandı.

Bu arada sis nedeniyle Çanakkale-Eceabat hattı seferleri de iptal edildi. Gelibolu-Lapseki, Geyikli-Bozcaada ve Kabatepe-Gökçeada araba vapuru seferleri ise normal olarak devam ediyor.

Edirne:

Edirne'de de yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi 50 metreye kadar düştü. Hava sıcaklığının sıfırın altında 5 derece olduğu kentte sis nedeniyle görüş mesafesinin yer yer 50 metreye düştüğü bildirildi. Edirne'de yarın da sis bekleniyor.

Düzce:

Düzce'de ise sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesinin bazı bölgelerde 25 metreye kadar düşerken, D-100 ve D-655 kara yolunda ulaşımın olumsuz etkiledi.Trafik ekipleri, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Doğu Anadolu:

Sibirya soğukları ise Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaşamı olumsuz etkiliyor. Gece ölçülen en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 22, Kars'ta 21, Ağrı'da 19, Ardahan'da 18, Iğdır'da 9, Erzincan'da da 8 derece oldu.

Sabah saatlerinde sisin etkili olduğu bölgede soğuk havanın etkisini 3-4 gün daha sürdüreceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious