Çanakkale Savaşları Müzesi ziyarete açıldı

Çanakkale Savaşları Müzesi ziyarete açıldı.15125
  • Giriş : 11.03.2008 / 22:39:00

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nın tanıtılması amacıyla hazırlanan Uzun Devreli Gelişme Planı (UDGP) kapsamında oluşturulan Çamburnu Milli Park Müdürlüğü Merkezi Müzesi, hizmete girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park Müdürü İsmail İşeri, savaş galerisi niteliğinde olan yeni müzenin, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi törenleri öncesi hazır hale getirilip, tarihi yarımadayı gezmeye gelen ziyaretçilere açılmasını sağladıklarını söyledi.

Tavanındaki çökmeler nedeniyle ziyarete kapatılan Kabatepe Ana Tanıtım Merkezi'ndeki savaş malzemelerini yeni müzede sergilemeye başladıklarını belirten İşeri, "Yeni müze, Kabatepe Ana Tanıtım Merkezi'ndeki müzeye göre daha uzun süreli hizmet verecek" dedi.

İşeri, kendilerine müracaat edilmesi halinde geceleri de ziyaretçilere açılacak müzenin, bir süre sonra açık hava müzesine dönüştürülmesinin planlandığını bildirdi.

İsmail İşeri, ziyaretlerden elde edilecek gelirin yarımadadaki şehitliklerin bakım ve onarımlarının yapılmasında kullanılacağını kaydetti.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park Müdürlüğü hizmet binası içinde yer alan müzenin tefrişinin yaklaşık 50 bin YTL'ye mal olduğunu ve müzeye giriş ve çıkışların turnikeler yardımıyla yapılacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious