Çanakkale Şehitleri, yağsız tuzsuz çorbayla anıldı

Çanakkale Şehitleri, yağsız tuzsuz çorbayla anıldı.12440
  • Giriş : 18.03.2008 / 17:50:00

Çanakkale Zaferi töreninde, Mehmetçik'in yaşadığı zorlukları anmak için yağsız tuzsuz asker çorbası dağıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çorum'un İskilip ilçesinde düzenlenen Çanakkale Zaferi töreninde, Mehmetçik'in yaşadığı zorlukları anmak için yağsız tuzsuz asker çorbası dağıtıldı.

İskilip Fem Dersanesi tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 93. yıl dönümü nedeniyle resim sergisi düzenlendi. Serginin açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Selvi ve Belediye Başkan Vekili Kadir Okutan yaptı. Dersane müdürü Osman Alyavuz ve Tarih Öğretmeni Abdurrahim Şimşek'in hazırladığı programda, Çanakkale savaşında yaşananlar resimler ile anlatıldı. Sergiyi gezen davetli ve vatandaşlar, destanlaşan Çanakkale Zaferini resim ve hikayeler ile yaşama ve yaşatma imkanı bulduklarını söylediler.

Her yıl değişik etkinliklerle büyük zaferi kutlayan Fem Dersanesi, bu yılki resim sergisinde hazırladığı sürprizle katılımcıları duygulandırdı. Sergi sonunda Çanakkale'de çarpışan Mehmetçik'in yaşadığı zorlukları anlatmak için yağsız tuzsuz asker çorbası ikram edildi. Tarih öğretmeni Abdurrahim Şimşek, Çanakkale'de kahraman Türk askerinin zor şartlar altında içtikleri çorbayı anlattı. Yağsız ve tuzsuz yapılmak zorunda kalan asker çorbasından tadan vatandaşlar, o günlerin zorluklarını daha iyi anladıklarını ve duygulandıklarını ifade ettiler.

Dersane yetkilileri, 18-21 Mart tarihleri arasında açık kalacak sergiye tüm halkın davetli olduğunu açıkladılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious