Çanakkale şehitleri tiyatroyla anıldı

  • Giriş : 22.03.2007 / 00:00:00

İzmir Bornova Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde, 18 Mart Zafer Haftası dolayısıyla Çanakkale şehitlerini anma töreni düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Törenin açılış konuşmasını yapan Bornova Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Şahintürk, "Bizim 21 yüzyıl polisleri olarak vatan için, toplum için üzerimize düşen görevleri, gerekirse her şeyimizi feda ederek yerine getireceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın." dedi. Çanakkale deyince Türk milletinin verdiği eşsiz mücadelenin akla geldiğini belirten Şahintürk, "Şam'da, Yemen'de, Çanakkale'de Türk milletinin verdiği mücadele çok iyi sergilendi. Gençler bunu çok iyi anlayıp hayat felsefelerini ona göre şekillendirmeli." şeklinde konuştu.
Türk milletinin aç susuz kalmasına rağmen devlet çatısı çökmek üzereyken cepheye koştuğunu ve Çanakkale'nin geçilmeyeceğini gösterdiğini belirten Çanakkale Şehitleri Tanıtım ve Araştırma Derneği Başkanı ve Muharip Gaziler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kıbrıs gazisi Şükrü Karaca da, "Devlet çatısının çökmemesi için direkleri sağlam tutmamız gerekiyor. Bu direkler de siz polisler oluyorsunuz. Namusumun, malımın, mülkümün bekçileri olan sizden ve bu vatandan sonuna kadar eminim." dedi. Bornova Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencisi Ali Delihan ise Çanakkale'nin birçok aydınımızın katledildiği bir yer olduğunu, her metrekaresinde üç bedenin ve 6 bin merminin bulunduğunu belirterek, yaptığı sunumla duygulu anlar yaşattı. "Çanakkale Geçilmez" ve "Çanakkale Şehitlerine Sesleniş" isimli kısa filmlerin de gösterildiği törende merkezin tiyatro kulübü öğrencilerinin hazırladığı "Çanakkale Geçilmez" adlı oyun da sahnelendi. Katılımın yoğun olduğu ve seyredenlerin zaman zaman gözlerinin dolmasına sebep olan törende öğrencilerin okuduğu "Koca Seyit" ve "Haydi Yahya Haydi Git" isimli şiirler de büyük beğeni topladı. Törenden sonra seyirciler ve konuşmacılar, "Çanakkale Şehitleri" isimli fotoğraf sergisini gezdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious