Çanakkale Şehitliği havadan gezilebilecek

  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

Atıl vaziyette bulunan ve sadece özel inişler için açık tutulan Çanakkale Havaalanı, bugünlerde uçuş meraklısı vatandaşları ağırlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Etkinlik kapsamında bir tur karşılığı alınan 30 YTL'nin sembolik olduğunu belirten Çanakkale Sportif Hava Kulübü üyesi Nezih Filiz, amaçlarının âtıl vaziyetteki havaalanının hareketlenmesi ve vatandaşların uçaklara merak duymasını sağlamak olduğunu söyledi.

Fazla duyurulmamasına rağmen büyük ilgi gösterildiğini belirten Filiz, " Belki de Türkiye'de bir ilk olarak, para kazanma duygusu olmadan halk uçuşu düzenledik. Buraya gelen uçuş meraklılarını, THK'ye ait Cesna tipi dört kişilik uçaklarla uçuruyoruz. Bunu sadece Çanakkale halkına bir hizmet olarak sunuyoruz. 30 YTL karşılığında Çanakkale Havaalanı'ndan kalkan uçağımız Lapseki ilçesi, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Şehitler Abidesi ve Kepez Limanı üzerinden dolaşarak turu tamamlıyor. Bir tur zamanı. kalkış ve inişle birlikte 20 dakika." diye konuştu.

Gezi sırasında özellikle şehitlikleri havadan görmenin ayrı bir heyecan verdiği vatandaşlar, görüntü ve fotoğraf çekme fırsatı da bulmanın mutluğunu yaşıyor. Bir hafta sürecek etkinlik, talep olması halinde uzatılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious