Çanakkale'de deniz seferleri iptal

Çanakkale'de deniz seferleri iptal.8618
  • Giriş : 25.06.2009 / 11:36:00

Marmara Denizi'nde fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Şilep ile tankerler Şarköy'e sığındı. Çanakkale-Bozcaada arasındaki deniz otobüsü seferleri, kuvvetli fırtına nedeniyle geçici olarak durduruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çanakkale-Bozcaada arasındaki deniz otobüsü seferleri, kuvvetli fırtına nedeniyle geçici olarak durduruldu.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, zaman zaman hızını artıran rüzgar nedeniyle ''Conkbayırı'' adlı deniz otobüsünün Çanakkale-Bozcaada arasındaki seferleri askıya alındı.

Öte yandan, dün durdurulan Gökçeada-Kabatepe feribot seferlerinin yeniden başladığı bildirildi.

FIRTINA MARMARA DENİZİ'NDE ULAŞIMI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Marmara Denizi'nde fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiledi.

Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden 21 yerli ve yabancı bandıralı şilep ile tanker, saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan fırtına yüzünden yollarına devam edemeyince rotalarını Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahillerine çevirerek, demirledi.

Gemiler, geceyi ışıklarını yakarak Şarköy açıklarında demirleyerek geçirdi.

Fırtınanın etkisini azaltması ile birlikte sabah 08.15 sıralarında Şarköy'den demir alan yerli ve yabancı bandıralı 15 şilep ve tanker boğazlardan geçmek üzere rotalarına göre hareket etti, 6 gemi ise hava koşullarının daha da iyileşmesi için Şarköy'de demirli olarak bekliyor

Fırtına, Gökçeada ile Kabatepe arasında yapılmakta olan feribot seferlerini de aksattı. Seferler, hava koşulları düzelinceye kadar geçici olarak durduruldu.

Fırtına nedeniyle Şarköylü balıkçılar balığa çıkamadı. Marmara denizinde balıkta olan tekneler ise geri dönerek Şarköy, Mürefte ve Hoşköy Balıkçı barınaklarına demirledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*