Canan Arıtman'dan Bülent Arınç'a sert tepki

Canan Arıtman'dan Bülent Arınç'a sert tepki.8272
  • Giriş : 04.08.2008 / 14:12:00

Canan Arıtman, Bülent Arınç'ın, kendisine gönderme yaptığı sözlerine sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Onur ÇAKIR'ın haberi

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, TBMM eski Başkanı AKP Manisa Milletvekili Bülent Arınç'ın, “Bir İzmir milletvekili bayan, 'Bu Anayasa Mahkemesi'ni çok seviyorum ama güvenim kalmadı' diyor. Bu çağdaş, laik bayan milletvekili AKP kapatılsa Karşıyaka'da daha rahat konken oynayacak' sözüne sert tepki gösterdi. Arıtman, “Ben onun safındaki, onun bildiği kadınlardan biri değilim. Konken oynamayı da bilmem. Terbiyesizlik yapmasın” dedi.

TBMM eski Meclis Başkanı, AKP Manisa milletvekili Bülent Arınç'ın, dün AKP Manisa İl Danışma Meclisi'nde isim vermeden CHP İzmir milletvekili Canan Arıtman'ı eleştirmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Arınç'ın kendisini hedef alan açıklamasına sinirlenen Arıtman, kendisinin böyle bir açıklamada bulunmadığını belirterek, “Artık saygılı olmayı öğrenmesi gerekir. İnsan sevmeyen siyasetçi olamaz. Arınç buna en iyi örnektir. Kendisini şiddetle kınıyorum” dedi.

AKP'nin kapatılmamasına bir açıdan sevindiğini ifade eden Arıtman, şöyle konuştu:
“Seviniyorum, çünkü AKP'yi ilk seçimlerde sandığa gömmek için bize bir fırsat doğdu. Arınç'ı sandığa gömmek için Manisa'da özellikle çalışacağım. Kendi memleketinde camilerde yuhalandığını unutmasın.”

Hürriyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*