Canan Arıtman'dan Köksal Toptan'a ilginç soru!

Canan Arıtman'dan Köksal Toptan'a ilginç soru!.8272
  • Giriş : 16.06.2008 / 21:14:00
  • Güncelleme : 16.06.2008 / 21:14:05

CHP İzmir milletvekili Canan Arıtman, TBMM Başkanı Köksal Toptan'a sordu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP İzmir milletvekili Canan Arıtman, TBMM Başkanına sordu: "Neden TBMM tesislerinde türbanlı çok ve içki yok?"

Arıtman, yazılı soru önergesinde, yaptığı incelemeler neticesinde TBMM’ye bağlı tesislerde kılık kıyafet yönetmeliklerine uymayan personelin çalıştığını tespit etttiğini belirterek, "TBMM Yalova Sosyal tesislerinde, TBMM Yıldız Şale sosyal tesislerinde ve Yıldız Porselen Fabrikasında çok sayıda kadın personel türbanla görev yapmaktadır. Ayrıca TBMM’ye bağlı Yıldız Sarayı’nda ki muhteşem boğaz manzaralı, tamamen halka açık kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri verilen, düğün organizasyonları yapılan restoranda her türlü yemek servisi yapılmasına rağmen alkollü içki verilmemektedir" dedi.

TÜRBANLILAR ÇALIŞACAK MI İÇKİ VERİLECEK Mİ?

Arıtman soru önergesinde şu soruları sordu;

1. Yıldız Sarayı parkındaki restoranda TBMM Başkanlığınca niçin içki yasağı uygulamaktadır? Bu yasak Başkanlığınızın bilgisi dâhilinde midir? Alkollü içki yasağını devam ettirecek misiniz?
2. TBMM’ye bağlı Yıldız Porselen Fabrikası ve Sosyal Tesislerde çalışan personelin kılık kıyafetle ilgili yönetmelik ve yasalara uymaları temin edilecek midir? Yönetmelik ve yasaları ihlal eden TBMM çalışanları ve idarecilerle ilgili idari ve yasal soruşturma başlatacak mısınız?
3. TBMM işletmelerinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti yasa ve yönetmelikleri yürürlükte değil midir?
4. AKP iktidarı döneminde özellikle AKP’li belediyelerce topluma dayatılan İslami, Arap tarzı yaşam biçimi uygulaması TBMM Başkanlığınca da topluma dayatılmakta mıdır?

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious