Canavar anne yakayı ele verdi

  • Giriş : 22.11.2006 / 00:00:00

Kireç çözücü içirerek 6 yaşındaki oğlunu öldürmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle yargılanan Eda Göcet hakkında, 3 yaşındaki kızını da öldürdüğü iddiasına ilişkin iddianame düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianamede, 2002 yılı doğumlu Hale Nur Göcet'in 2004 yılının Temmuz ayından itibaren aynı türden gelişen hastalık belirtileriyle birçok kez hastaneye kaldırıldığı ve 23 Temmuz 2005 tarihinde de öldüğü ifade edildi.

Ailenin kabul etmemesi nedeniyle küçük kızın otopsi yapılmadan defnedildiği belirtilen iddianamede, daha sonra 30 Aralık 2005 tarihinde mezarı açılarak otopsi işlemi yapıldığı anlatıldı.

İddianamede, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanlığının ilk yatıştan ölüme kadar geçen süre için düzenlediği epikriz raporu ve buna dayanak tedavi evrakları, diğer hastanelerdeki tedavi evrakları, doktorlar heyetinin tutanakları, fet-i kabir, otopsi tutanağı, Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Kurulunun raporu ve tüm dosya birlikte değerlendirildiğinde şüpheli annenin acıma hissi olmaksızın birden çok defa çocuğuna ağız yolu ile zorla koroziv bir madde içirerek belli bir süreç içerisinde acı çektirerek eziyet ile öldürdüğünün anlaşıldığı ifade edildi.

Eda Göcet hakkında diğer çocuğu Furkan Göcet'i nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs suçlamasına ilişkin olarak daha önce İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldığı hatırlatılan iddianamede, şüpheli annenin “canavarca hisle ve eziyet çektirerek çocuğu Hale Nur Göcet'i kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious