Canaydın, canlı yayını bastı!

  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın Futbol Gündemi adlı program yayın sırasındayken stüdyoya girerek Seyrantepe projesi hakkında açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Seyrantepe'de yapılacak olan ve Ali Smi Yen Spor Komleksi adı verilecek olan yeni stadyum hakkında bilgiler veren Canaydın "Ali Sami Yen Stadı Gençlik Spor Müdürlüğü'nün. Şükrü Saracoğlu ve İnönü'de aynı şekilde. Bizim mülkiyet hakkımız yok. Üst kullanım hakkımız var. Biz yepyeni bir kredi bularak, stat yapsak yine Gençlik Spor Müdürlüğü'nün malı olacak bu. 100-150 milyon dolar borçlanacağız ve onun borçlarını ödemeye devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Seyrantepe'de yapılacak olan yeni stat hakkında da taraftarlara önemli müjdeler veren Canaydın bu statla taraftarın hakkını helal edeceğini söyledi. Canaydın "Seyrantepe güzel bir arazi, zor bir arzi. Bu arazinin 30 senelik üst kullanım hakkı bizde. En büyük başarımız bu bizim. Bu stadın en görkemli yerine 52 bin kişilik üstü açılıp kapanan, devletimize göre Avrupa'nın en önemli 5. stadı yapılacak" dedi.

Seyrantepe projesinin geç kaldığı yönünde yapılan eleştirilere "Buyrun Seyrantepe'ye gidin. Yüzde 70'i bitmiş durumda. Metro istasyonu teknik bilgilere göre 45 bin kişi boşaltılabilecek. 9. aydan beri yol problemi de çözüldü. Metro çalışmaları da devam ediyor. Bir firmayla müşterek hazırlıklar Ocak ayından beri devam ediyor. Fakat ihale teknikleri devam ediyor" şeklinde cevap veren Canaydın Seyrantepe'nin ne zaman hayata geçeceği konusunda da bilgiler verdi.

"Eğer Haziran-Temmuz gibi ihalelenin bitimiyle inşaat başlanırsa 24 ay. Ama bütün inşaat firmaları önce bitirmenin çok avantajlı olduğunu söylediler. Umarız 2009-2010 sezonunda yeni stadımızda oynayacağız" açıklamasını yaparak tarihi veren Canaydın "19 Mayıs 2004'te buranın hakkı bize verildi ve 3 seneden beri uğraşıyoruz. Ancak bugüne kısmet olmuş. Hem kapalı hem de açık otoparklarımız olacak. En az yılda 100 gün kullanabileceğiz. 365 günde bu stadı 40 gün kullanmak iyi değil. O yüzden çok amaçlı hale getirdik. Benim arzum en iyi stadın olması. 49 senelik üst kullanım hakkı olarak bu statlar veriliyor. Sevgili spor yazarı arkadaşım diyor ki Canaydın ilk golü attı. Ama her zaman her stta Gençlik Spor'un. Ama iyi bilmesine krşın hala bunları yazıyor. Ama karşı karşıya gelip umarım bu konuları konuşuruz." açıklamasını da yaparak hem Seyrantepe'nin özellikleri hakkında bilgi verdi hem de bu konu hakkında kendisini eleştiren bazı spor yazarlarına mesaj gönderdi.

- "ERIC GERETS KALACAK" -

"Yönetim olarak 'Erik Gerets gidiyor, kalıyor' konuşmalarını 1 senedir yapıyoruz, Adnan'la da konuştuk ve bu konuyu bitirdik. Şu an teknik direktörümuz Gerets ve gelecek sezonda öyle olacak, çünkü 1 yıllık anlaşmamız var. İddialı konuşuyorum ligin bitimine 6 hafta var, bizim şampiyonluk şansımız çok yüksek. Taraftarımız rahat olsun. Desteğini esirgemesin. Geçen sezon başarılı olan bu ekipti yine başaracak. Erik Gerets'le yola devam edeceğiz. Ama kendisi ayrılmak isterse yapacak bir şeyimiz yok."

- "PANKART BENİ ÇOK ÜZDÜ" -

"Trabzon maçında gördüğüm 'Dışımızdan biri Özhan Canaydın' pankartı nedeniyle maçlara gitmediğim iddia ediliyor, doğru o pankarta çok üzüldüm. ama tepkilerden korktuğum o yüzden maçlara gidemediğim tamamem yalan. Türkiye'nin en önemli kulüplerinden birinde başkanlık yapıyorum, aleyhimde internet sitelerinde kampanyalar düzenleniyor. ama bunlar doğru değil, taraftarımız hiç bu haberlere aldırmasın. Biz yolumuza devam ediyoruz. Galatasaray için herşeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Riva arazimiz Galatasaray'ın menfaatleri açısından çok iyi değerlendiriliyor. Taraftarımız mutlu olsun."

- "PANKART PROVAKASYONDU" -

"O pankart provakasyondu, yani açılmadı, açtırıldı. Seyircinin aleyhte tezahuratlarını kırılmadım ama o pankartlar yüzünden burukluk yaşadım, yaşıyorum. Taraftarımız GS'nin temel direklerini sarsmaması lazım, yöneticilerine saygı duyması lazım. "

- "BORÇLARI AŞTIK, ARTIK BAŞIMIZ DİK" -

"Önemli transfer yapamamız ekonomik darboğaz nedeniyleydi. Bu sezon bu sorunları aştık, borç düzenlenmesini yaptık. Artık başımız dik, ödenemeyecek borcumuz yok. Yani kötü günleri geride bıraktık. Bu sezon sonunda tabii ki çok önemli transferler yapacağız. Bakın Avrupa'da transferler önceden yapılıyordu. Biz de böyle yapıp Servet'i transfer ettik. Taraftardan tek isteğim var son 6 hafta bize destek olsunlar. "

- "GEÇEN SEZONKİ ŞAMPİYONLUK ÇOK ÖNEMLİYDİ" -

"Geçen sezonki şampiyonluğumuz yüzyılın en önemli şampiyonluklarından biridir. Bunun için katkısı olan herkese teşekkür ediloruz. 5 yıllık süreçte 2 şampiyonluk ve 1 Türkiye Kupası kazandık. Hepsini kazanmak isterdik ama olmadı. Bu sezon için de çok iddialıyız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious