Canaydın, Hakan Şükür'ü övdü

Canaydın, Hakan Şükür'ü övdü.10412
  • Giriş : 05.08.2008 / 17:49:00

Galatasaray'ın eski başkanı Özhan Canaydın, Balıkesir'in Altınoluk beldesindeki evinde soruları cevapladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray'ın eski başkanı Özhan Canaydın, geçen sezonun son 6 haftasında görevden ayrılan Feldkamp'a kırgın olduğunu belirtirken, futbolu bırakması gündemde olan Hakan Şükür için ise, "İnşallah çok iyi bir Galatasaraylı olarak veda eder. Hakan'ın Metin Oktay gibi anılmasını arzu ederim" dedi..

Galatasaray'ın eski başkanı Özhan Canaydın, Balıkesir'in Altınoluk beldesindeki evinde NTV Spor ekibinden Özgür Buzbaş'ın sorularını yanıtladı.

Canaydın, yeni transferler, Aslantepe projesi ve Feldkamp'ın istifası gibi bir çok konuda önemli açıklamalar yaptı.

Sarı-kırmızılı takımın yeni hocası ve yeni futbolcuları hakkınde ne düşünüyorsunuz?

Yeni teknik direktörümüz Skibbe, genç bir teknik adam. Alman Milli Takımı'nın alt yapısında tecrübe kazanmış. Başarılı olacağını umuyorum. Yeni transferimiz de isabetli transferler. Kaçırılan bir konu var ki, her sezon en iyi transferleri Galatasaray yapıyor.

Yeni yapılan Seyrantepe Stadı, Galatasaray'a ne kazandıracak?

Ali Sami Yen'i terkedip Seyrantepe'de Aslantepe adıyla yaptığımız yeni stat Galatasaray'ın ufkunu çok açacak. Biz eğer Ali Sami Yen'e yeni stat yapmış olsaydık, 150 milyon Euro borç yapacaktık ve stat bizim olmayacaktı. Fenerbahçe yaptı ama hala taksit ödüyor. Ali Sami Yen'in yeri bize satılmış olsa bile sadece stat yapacaktık. Gelirlerimizi minimum 50, maksimum 60 milyon Euro'ya çıkarmayı hedefliyoruz.

Feldkamp'a kırgın mısınız?

Feldkamp'a kırgınım. 6 maç kala Galatasaray'ı bırakıp gitmesi, Polat ve ekibine karşı büyük hatadır. Polat, Feldkamp'ı her zaman korumuştur. Gitmesi belki de hayırlı oldu. Gitmesine üzüldüğüm bir teknik adam da Eric Gerets olmuştu. Ayrıldığında çok üzülmüştüm. Hepimiz Gerets'in Marsilya'yı nerelere getirdiğini gördük.

Hakan Şükür'e futbolu bırakması ve bir proje teklif edildi. Siz bu kararı nası değerlendiriyosunuz?

Bu konuyu fazla kaşımamak lazım. Bırakışının o büyüklükte olması lazım. Hakan Şükür en büyük Galatasaraylılardan biridir. Metin Oktay gibi anılmasını arzu ederim. Hakan'ın bundan sonra çok dikkatli olması lazım. İnşallah çok iyi bir Galatasaraylı olarak veda eder ve tarihe adı geçer.

Lincoln den geçen sezon verim alınamadı. Seneye Lincoln'den beklentiler nelerdir?

Bu sene takıma adapte olacağını ve geçen seneyi affettireceğini düşünüyorum.

Bir çok takım kadrosunu yeniledi. Diğer takımları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Çok kaliteli, çok güzel bir çekişme olacak. Trabzonspor önemli transferler yaptı. Dört büyüklerin haricinde bu sene Kayserispor, Sivasspor ve Bursaspor'u da takip edeceğiz. Ancak kimse unutmamalı ki, herşeye rağmen bu senenin en önemli takım yine Galatasaray'dır. Bu sene de şampiyon Galatasaray olacak.

Başkanlığı bıraktıktan sonra Galatasaray'dan hiç kopmadınız. Bundan sonraki çalışmalarınız ne yönde olacak?

Biz Galatasaray'dan kopamayız. Galatasaray'a her zaman istenen yardımı yapmaya hazırım. Galatasaray artık benim yaşam tarzım. Ben başkanken iyi olup başkanlıktan ayrıldığım zaman Galatasaray'ı kötüleyeceklerden değilim. Ben hayat boyu Galatasarylıyım.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*