Canaydın, Polat'a savaş açtı

Canaydın, Polat'a savaş açtı.10340
  • Giriş : 21.01.2009 / 08:48:00

Galatasaray eski başkanı Özhan Canaydın, şu anki başkan Adnan Polat'a karşı muhalefet fitilini ateşledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fotomaç'ın haberine göre Canaydın'ın, Ali Dürüst, Adnan Öztürk ve Turgay Kıran ile gizlice bir araya gelerek Adnan Polat karşıtı hareketin startını verdiği iddia edildi.

Etiler'de Canaydın önderliğinde buluşan Dürüst, Öztürk ve Kıran, başkana karşı birlikte hareket etme kararı aldı.

Galatasaray eski başkanı Özhan Canaydın kendi döneminde ikinci başkanlık görevini üstlenen ve bir dönem "Varisim" dediği Adnan Polat'ın karşısına geçti. Sağlık sorunları nedeniyle geçtiğimiz mart ayında yapılan kongrede aday olmayan Özhan Canaydın'ın, başkan Polat'ın son dönemdeki tutumundan memnun olmadığı ve özellikle de basın toplantısında Aslantepe'de yapılan stat projesiyle ilgili kendisine teşekkür etmemesine içerleyerek, muhalefet bayrağını açtığı öğrenildi.

Gizli buluştular

DHA'nın haberine göre Canaydın Ali Dürüst, Adnan Öztürk, Turgay Kıran ve camianın ileri gelen birkaç ismiyle Etiler'de düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldi. Görüşmeyi gizli kılmak amacıyla Galatasaraylılar Cemiyeti'nin dışında buluşan muhalif hareketi, Canaydın'ın organize ettiği ve hepsi lise kökenli olan eski yöneticilerin Adnan Polat'a karşı toplu hareket etme kararı aldığı belirtildi.

Dürüst geri çevirdi

Yemekte, Ali Dürüst'ün başkanlığında hareket edilmesi görüşünün ortaya atıldığı ancak Dürüst'ün "Benim şimdilik planlarımda Galatasaray'a başkan olmak gibi bir düşüncem yok" diyerek teklife sıcak bakmadığı öğrenildi. Dürüst'ün bu tutumu sonrasında Canaydın'ın, Dürüst ile genç liselilerin desteğini alan Adnan Öztürk'ü birleştirmeye çalıştığı öğrenildi. Muhaliflerin, önümüzdeki günlerde de bulaşacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*