Canaydın acınacak hale düşürdü

Canaydın acınacak hale düşürdü.9093
  • Giriş : 12.03.2008 / 18:06:00

Galatasaray'da başkanlığa aday olan Nazım Durak, altı yıllık Özhan Canaydın döneminde kulübün acınacak hale düştüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray Kulübü'nün aylık olağan divan lurulu toplantısında konuşan Nazım Durak, kulüpte kaosun ve Bizans oyunlarının egemen, üye ve taraftarların ise kuşkulu bir bekleyiş içinde olduğunu söyledi.

Özhan Canaydın yönetimini eleştiren Durak, "geçen altı yıllık Canaydın dönemi, maalesef kulübümüzü bu acınacak duruma düşürmüştür" dedi ve şöyle devam etti:

"Galatasaray, tarihinde görülmemiş acılar içinde bırakılmıştır. Homojen ve tek sesli bir yapı oluşturulmamıştır. Galatasaray Kulübü yorgundur, yönetim, gerek düşünsel, gerek fiziksel olarak yorgundur, proje üretememiştir."

Durak, kulübün gerçek borcunun 282 milyon dolar olduğunu savundu ve "gelecek yönetimi acil görevler bekliyor. Mayıs ayına kadar 30 milyon dolar paraya ihtiyaç var. Bunu verecek kişiler listemde hazır" dedi:

"Riva arsası üzerinde ipotek vardır. Bu nedenle o arsa satılamaz. Duran varlıklarımızı elden çıkartmaktansa, cazip projelerle değerlendirmemiz lazım. Cezbedici Futbol takımı oluşturmak lazım. Futbol takımımız kimseyi cezbetmiyor.

"Son zamanlarda Adnan Polat'ın, taraftarı maçlara çağırmasını ve Beşiktaş'a yenilmemezin nedenini onların taraftarlarına bağlamasını unutmayalım."

Özhan Canaydın'ın basında yer alan eleştirel bir demecini okuyan Durak, "ben 57 yaşımdayım. Deneyim, 50 milyon dolar borcu 282 milyon dolara getirmek değildir" diye tepki gösterdi.

Nazım Durak, adaylığını açıkladıktan sonra Canaydın ile görüşmek istediğini belirterek, "kendisine ziyarete gittiğimde, bana 'sen niçin aday oluyorsun, senin deneyimin var mı?' dedi. Çok üzüldüm. Bu Galatasaray'a yakışmaz. En büyük Galatasaray, ne mutlu Galatasaraylı olana" ifadelerini kullandı.

Durak, başkanlığa, Galatasaray Kulübü'ndeki olumsuzluklara tepki göstermek ve Galatasaray sevgisini göstermek için aday olduğunu kaydetti.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious