Canaydın: Bindiğimiz dalı keseriz

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, camia olarak birlik ve bütünlüğü korumaları halinde üstesinden gelemeyecekleri hiç bir zorluk olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özhan Canaydın, Galatasaray Kulübü'nün resmi yayın organı, “Galatasaray Dergisi”nde yer alan yazısında, birlik ve bütünlüğün korunmasının sözle hayata geçirilebilecek bir kavram olmadığını dile getirerek, şöyle konuştu: “Birlik, her şeyden önce aynı yöne doğru bakabilmeyi, aynı yönde adam atabilmeyi ve zihinsel anlamda aynı yönde esinlenmeyi gerektirir.

Böylesi bir yaklaşımı, tutarlılık ve inançla gerçekleştirenlerin halledemeyeceği sorun ve üstesinden gelemeyecekleri zorluk da yoktur. Ancak, dediğim gibi bütün bunların hayata geçirilmesi emek, çaba, kararlılık ister, ama en önemlisi de iyi niyet ister. Bu gerçeklerden hareketle, Galatasaray Lisesi'nin bir sınıfında bir avuç idealist öğrencinin gayretiyle kurulmuş olan Galatasaray, işte bu birlik ve beraberlik ruhu ile geçen yıllar içinde doğduğu okulun duvarlarını aşarak, topluma mal olmuş, kitlelerin takımı olmuştur.

Daha da ötesi, tarihe geçen zaferleriyle bu ülkenin gururu olmuştur. Bu yüzden de Galatasaray kendini Galatasaraylı hisseden, gönlü sarı-kırmızı renklerin aşkıyla çarpan herkesin takımı olmuştur. Bundan sonra da aynı anlayış devam edecektir. Bundan 100 yıl önce merhum kurucumuz Ali Sami Yen'in de ifade ettiği gibi, 'Galatasaraylılık cereyanı o kadar kuvvetlidir ki, aynı mektepten olmayanlar bile bize bir müddet katıldıktan sonra en az bizim kadar Galatasaraylı olurlar' diyebilmiştir. Bunun başka türlüsünü ve Galatasaray arasında bir ayırım olabileceğini düşünmek mümkün değildir. Hiç bir zaman olmadı, bundan sonra da olmayacak. Galatasaray hepimizdir”

Galatasaray'ı günümüz dünyasının koşullarına uyarlamak için çaba harcadıklarını ifade eden başkan Canaydın, “Bu yolda da hatırı sayılır bir mesafe de almış bulunuyoruz. Kendi içimizde bir bölünme yaşamadığımız takdirde bu yapısal dönüşümü gerçekleştirmek adına biraz zaman kaybetmiş olsak da, hedefe ulaşmakta hiç zorlanmayacağız. Aksi taktirde binmiş olduğumuz dalı kesmiş oluruz. Buna asla izin vermeyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious