Canaydın: Borcu olmayan tek kulübüz

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Oyunculara olan tüm borçları kamp öncesi kapattıklarını belirten Başkan Özhan Canaydın, Adnan Polat ile çekişme içinde olduğu iddialarına, "Hiçbir yöneticinin birbiriyle çekişmesi yoktur." diyerek yalanladı. Canaydın, üyelere adını vermeden önemli bir gelişmenin de müjdesini verdi

Tevfik Fikret Salonu'nda Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar yönetiminde gerçekleştirilen toplantıya, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ile birlikte yönetim kurulu üyeleri Semih Haznedaroğlu, Şükrü Ergün, Mehmet Helvacı, Cengiz Özyalçın, Atilla Kınay ve Celal Gürcan katıldı.

Özhan Canaydın, üyelere yönelik konuşmasına, Çek Cumhuriyeti'nin Mlada Boleslav takımıyla bu akşam yapılacak Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçıyla ilgili olarak, "Bu akşam, geçen seneden acısını gayet yakın hissettiğimiz bir eleme maçı oynayacağız. Gayet iyi hazırlandık" diyerek başladı.

Yeni sezona borçsuz başladıklarını, şampiyonluk primlerini ise 1 ay içinde ödeyeceklerini kaydeden Canaydın, "Kulüp olarak geçen sezon şampiyon olan Futbol takımımızın oyuncularına olan tüm borçlarımızı kamp öncesi kapattık. Bunu yapan tek kulübüz, ama bu hiçbir zaman medyanın ilgisini çekmez. Şimdi Galatasaray'ın yıpratılması gerekiyor. Bunun için de Adnan Polat ile benim çekişme içinde olduğum iddia ediliyor. Yönetim kurulu içinde hiçbir yöneticinin birbiriyle çekişmesi yoktur. Birlikte çok iyi bir şekilde çalışıp önemli işler yapıyoruz" dedi.

Basketbol şubesi için Ülker firmasının 5 yıl süreyle sponsor olduğunu hatırlatan Canaydın, "Bu iyi bir katkıdır. Geçen sene, yapılan katkının yarısı kadar bir harcamayla ligi 8. bitirdik. Ülker'le yapılan anlaşma önemli bir pakettir . Diğer kulüplerle yapılanlar da emsaldir" diye konuştu.

CANAYDIN'DAN GİZLİ MÜJDE

Başkan Özhan Canaydın, üyelere adını vermeden önemli bir gelişmenin müjdesini verdi.

Kulüp adına önemli günler içinde olduğunu ve imzaların tamamlandığını kaydeden Canaydın, "İnşallah yılbaşına kadar bir şeylerin temelini atmış olacağız. Allah mahcup etmesin, 19 Mayıs 2004'ten beri uğraştığım bir konu. Tahsisten itibaren uğraşıyorum. İleriki bir toplantıda ayrıntılı anlatmak isterim. Şimdiden camiamıza hayırlı olsun diyorum. Bir dahaki toplantıya bu müjdeli haberi daha detaylı anlatacağım" ifadelerini kullandı.

GALATASARAY ADASI'NIN KİRA SÖZLEŞMESİ ELEŞTİRİLDİ

Kuruçeşme'de bulunan Galatasaray Adası'nın kira sözleşmesi yönetim kurulunun eleştirilmesine neden olurken, kulübün hukukçu isimlerini karşı karşıya getirdi.

Üyelerden Anıl Büyükerol, Galatasaray Adası kira sözleşmesinin genel kuruldan onay alınmadan yapıldığı gerekçesiyle geçersiz sayılması gerektiğini iddia ederken, konunun yeniden genel kurula götürülmesinin yönetim kuruluna tavsiyesi için önerge sundu.

Bazı üyeler, adanın yeni uygulamayla üyeler tarafından yeterince kullanılamadığını, girişte sorunlar yaşandığını ve Aslan Restoran'da fiyatların pahalı olduğunu savunurlarken, üyelerden Oğuz İmregün önergeye karşı çıkarak, önerge sahiplerine mahkemeye gitmelerini önerdi. Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Helvacıoğlu ise oylamanın yapılamayacağını iddia etti.

Toplantıya katılan üye sayısının 130'un altında olması nedeniyle sadece yönetim kuruluna tavsiye niteliği taşıyacak olan önerge için, önergeyi veren Anıl Büyükerol'un yanı sıra Oğuz İmregün ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Helvacıoğlu gibi üst düzey hukukçu isimlerin birbirlerinden çok farklı görüşler belirtmeleri dikkat çekti.

Daha sonra Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ın oylama kararı alması sonrası önerge, 1 hayır oyuna karşılık sayım yapılmaksızın oy çokluğuyla kabul edildi.

Başkan Özhan Canaydın, bu konuyla ilgili oylama öncesi, "Bilindiği üzere seçim öncesi Ünal Aysal, gelirlerinin amatör şubelere dağıtılması şartıyla adayı geri vermişti. Senelik 1,5 milyon dolara kiralanacağına dair şeyler söylendi, ama realitede hiçbir şey çıkmadı. Nihayetinde 600 bin dolarlık bir teklif geldi, ama araştırdığımızda veremeyeceğimizi hissettik. Şu andaki kiracımıza ise 400 bin dolara pazarlıklar sonucunda kiraladık. Ben 6 kez adaya gittim ve üye Özhan Canaydın olarak çok mutlu oldum. İyi bir iş yaptığımızı hissettim. Ufak tefek problemler olacaktır. Biz işletirken de kiracılarımız zararla kapatmışlardır. Çünkü sosyal bir tesistir burası. Havuzumuz kurulduğu günden itibaren en iyi şekilde çalışmaktadır. Avrupai ve oldukça hijyenik bir tesis oldu. Temennimiz kiracımızın da para kazanmasıdır. Şu ana kadar 1 milyon dolar kadar yatırım yapılmış durumda. Anlaşmamız 3 seneliktir. Bizim 3 bin 546 tane sosyal bölüm üyemiz var. Sezon başında baktığımızda ise bunun yüzde 10'unun altında 327 üyemiz aidat ödemiş." şeklinde konuştu.

Önergenin oy çokluğuyla kabulü sonrası açıklamasında ise Canaydın, "Tavsiye edileni mutlaka dikkate alacağız. Doğru olanın bu olduğuna inanarak böyle hareket ettik. Tekrar hukukçu büyüklerimizle konuşacağız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious